Bugun...
Reklam
Reklam
YZAMAN COŞKUNFIRAT YAZDI; SEÇİM NASIL KAYIP EDİLİR..?


Ayzaman COŞKUNFIRAT GÜNDEMDEN
ayzaman_coskunfırat@gmail.com
 
 

SEÇİM NASIL KAYIP EDİLİR..?

Seçim nasıl kazanılır..?  Her şeyin hikayesi olduğu gibi Mezitli Belediye Başkan seçiminin de hikayesi var. Seçime giren her partinin kadın kolları çalışırken ipi CHP’li kadınları göğüsledi. Başkan mazbatasını alarak koltuğuna oturdu. Kadınlar başarmanın mutluluğunu yaşıyordu, kanatları olsa uçacaklardı. Aradan bir ay geçmemişti seçim beyanında olan kadın meclisinin oluşturulmasına Yenişehir ilçesinde ikamet eden partili kadınları yönetime alarak başladı. Mezitli CHP’li kadınlara da atadıklarını onaylama emrini verdi. İlk antidemokratik işiydi. Mezitli’li kadınlar meclis yönetiminde biz olmalıyız, kendimizi idare etmekten aciz miyiz? Hayır diyoruz… dedi

İLK GÜN İLK GOL ATILIYOR MEZİTLİ’Lİ KADINLARA.

On sekiz CHP’li olmak üzere AKP, MHP’li üyelerden oluşan meclis çalışmalara başlıyor.

Kamuoyu hayırlı olsun diyor,

Zaman ilerledikçe başkanla kendi partisinin meclis üyeleri arasında uyumsuzluk neredeyse yarı yarıya çıkıyor. Meclis çalışmalarında AKP, MHP’li üyelerin istekleri yerine getirilirken partili meclis üyelerinin basit işleri bile günlerce sürüncemede kaldığı görülüyor.

Taban olanları uzaktan gözlemliyor düzelir diye. Düzeleceği yerde partililer korkar oluyor makama gitmekten. Sorun ileteni haşlıyor. Seçmen hayali sukuta uğruyor. Yine de bekliyor parti şuuruyla ta ki delege, ilçe başkanı ve kadın kolları başkanı seçimine kadar.

ANCAK 2017 MEZİTLİ CHP İLÇE SEÇİMLERİNDE DANANIN KUYRUĞU KOPMA NOKTASINA GELİYOR.

Niye derseniz; delege, ilçe başkanı, kadın kolları seçimlerinde ki belediye başkanının eşitlik ilkesini yok sayarak, bedeniyle, belediyenin araç gereç, maddi manevi ve çalışanları birer başkan vekili olarak üyelere baskı, yerine göre de tehdit ederek listelerine destek istiyor.  Buda tabanın tepkisine neden oluyor. Tepkinin etkisi sekiz şiddetinde ki deprem gibi hasar veriyor seçmene. Verilen emek,  başkanın güç zehirlenmesi ile ikiye bölünüyor.

Sarı listeye oy verenler cezalandırılırken, işçi makama çağrılıyor sarı listeyi desteklediği için hakarete uğruyor, arkasından sürgün ediliyor genç adam da intihar teşebbüs ediyor, hayatına son vermek istiyor. Son andaki müdahale ile hayata döndürülüyor.

Şimdi seçmen soruyor;,  İstanbul’daki daire başkanına öykünerek dört sarı liste için ölüme sebep olunuyorsa, kadın kolları seçiminde  SOROPTİMİST  Amerika ve İngiltere’nin  emperyalist amacına hizmet veren derneğin turuncu fularlaraları kadın kolların boynuna dolanıyorsa bu işin adı partiye zarardan başka bir şey değildir ? Başkan Tarhan, 2018 - 2019 da yerel ve cumhurbaşkanı seçimi yapılacak, ülkenin geleceği oylanacakken ana muhalefet partisinin belediyesinde bunların yaşanması hem partiye hem de ülkenin geleceğine dinamit atmaktır. O zaman size görev düşüyor paramparça yaptığınız tabanı zaman kayıp etmeden birleştirmek. Bozduğunuzu düzeltmektir. Süreç içerisinde yaptığınız birçok olumlu işler de son hamlenizin gölgesinde bırakarak emeğinize yazık ettiniz. Ortaya konulan fotoğraf çok kötü. Hemen şimdi işe başlamalı kırılan gönüller tamir edilmeli, partideki kırılmanın önüne geçilmeli. Büyük tutkular sağlıklı düşüncenin düşmanı olduğu gerçeğini unutmayın.Bu yazı 1753 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEM'DEN BAŞLIKLAR

Mersin'in En Çok Neye İhtiyacı Var ?


YUKARI