Bugun...
Reklam
Reklam


YENİŞEHİR BELEDİYESİ EMEKLİ ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI
YENİŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ABDULLAH ÖZYİĞİT, “24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ” DOLAYISIYLA EMEKLİ ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELDİ.

YENİŞEHİR BELEDİYESİ EMEKLİ ÖĞRETMENLERİ UNUTMADI
+ -

YENİŞEHİR KENT KONSEYİ BİNASI ÖNÜNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ETKİNLİĞE MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKANI NEŞET TARHAN VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI VAHAP SEÇER’DE KATILDI. BAŞKAN ÖZYİĞİT YAPTIĞI KONUŞMADA, “CUMHURİYETİN TEMEL İLKELERİNİN YÜRÜMESİ İÇİN ÇABA SARF ETMİŞ, ARAMIZDA OLMAYAN ÖĞRETMENLERİMİZİ RAHMETLE ANIYOR, ARAMIZDA OLANLARI İSE SAYGIYLA SELAMLIYORUM” DEDİ.

(ÜLKEM AJANS)HAYDAR COŞKUNFIRAT

Konuşmasında belediye olarak eğitime verdikleri önemi vurgulayan Özyiğit, önümüzdeki günlerde Yenişehir Belediyesi Akademi’nin açılışını gerçekleştireceklerini söyledi. Özellikle 0-3 yaş arasına önemli yatırımlar yapacaklarını vurgulayan Başkan Özyiğit, her çocuğun bir spor branşında yada bir sanat dalında eğitim alması sağlanırken, mutlaka birde yabancı dil öğrenmesinin teşvik edileceğini söyledi. Özyiğit, “Eğer çocukta zihinsel bir sorun var ise bunu 0-3 yaş arasında yakalamak ve müdahale etmek önemli. Eğer bu yaş aralığında sorun yakalanırsa tedaviye yanıt verme oranı daha yüksek oluyor. Bu nedenle Yenişehir Belediyesi Akademi’de bu taramayı yapacağız” dedi.
Yenişehir Belediyesi bünyesinde çeşitli branşlarda spor okulları açtıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Abdullah Özyiğit, bu okullara beklediklerinin üzerinde bir ilgi olduğunu ifade etti. Başkan Abdullah Özyiğit, “Spor okullarımıza en fazla talep jimnastik alanı için geldi. Bu da bizi memnun etti. Tenise de yoğun bir ilgi var. Amacımız amatör alanlara, çocuklara destek olmak. Profesyonel alana pek girmek istemiyoruz. Çünkü o alan paranın çok harcandığı ama geri dönüşün tabana yansımadığı bir alan. Onun için amatör sporlara, amatör sporculara destek vereceğiz. Geleceğin şampiyonlarını yetiştirmek istiyoruz” dedi.
Belediye bünyesinde açılacak kütüphane, kreş, ve benzeri eğitim alanların da emekli öğretmenlerin bilgi, birikim ve deneyimlerinde mutlaka yararlanmak istediklerini de sözlerine ekleyen Özyiğit, “Görev henüz bitmemiştir. Yapacak çok iş vardır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletini muasır medeniyetler seviyesine yükseltme vasiyetini yerine getirme sorumluluğu hepimizin sırtındadır, omuzlarındadır. Lütfen bizden ilginizi, emeğinizi esirgemeyin” dedi.
Başkan Özyiğit, konuşmasının ardından emekli öğretmenlere turunç fidanı ve çeşitli hediyeler takdim etti.

 




Bu haber 2405 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ



İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI