Bugun...
Reklam
Reklam


TEMELLİ: SURİYE'DE SİYASİ ÇÖZÜMDEN YANAYIZ
HDP EŞ GENEL BAŞKANI SEZAİ TEMELLİ, PARTİSİNİN MERSİN 3'ÜNCÜ OLAĞAN KONGRESİ'NDE KONUŞTU. TEMELLİ, SURİYE'DE SİYASİ ÇÖZÜMDEN YANA OLDUKLARINI SÖYLEDİ

TEMELLİ: SURİYE'DE SİYASİ ÇÖZÜMDEN YANAYIZ
+ -

HDP EŞ GENEL BAŞKANI SEZAİ TEMELLİ, PARTİSİNİN MERSİN 3'ÜNCÜ OLAĞAN KONGRESİ'NDE KONUŞTU. TEMELLİ, SURİYE'DE SİYASİ ÇÖZÜMDEN YANA OLDUKLARINI SÖYLEDİ.

Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen kongreye HDP Eş Genel Başkanı Temelli'nin yanı sıra, milletvekilleri, siyasi parti yöneticileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı. Kongrede gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Temelli, konuşmasının büyük bir bölümünü Suriye konusuna ayırdı.

Suriye'de çözümün siyasetten geçtiğini dile getiren Temelli, "İçeride ve dışarıda savaşa karşı çıkmalıyız. Suriye'de siyasi çözüm, Türkiye'de demokratik çözümün gereğini yapmak zorundayız. Bugün Suriye'de siyasi çözüm için mücadele edenleri görmek zorundayız. Suriye'de siyasi çözüm Suriye halklarının bir arada vereceği karardan ve anayasanın birlikte var edilmesinden geçiyor" dedi. Kongrelerin başarılı geçmesini dileyen Temelli, "Bizim yolumuz demokrasiden yana. Bizim yolumuz eşitlikten, özgürlükten yana" diye konuştu.

Konuşmaların ardından faaliyet raporlarının okunması ile kongreye geçildi. Mehmet Alış ve Gülbahar Şöfer HDP İl Eşbaşkanlığı'na seçildi.


 

 
Bu haber 1711 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI