Bugun...
Reklam


TARHAN, KILIÇDAROĞLU’NA MEZİTLİ TÜRKİYE’NİN EN FAZLA BÜYÜYEN İLÇESİ OLDU
MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKANI NEŞET TARHAN, CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE VİDEO KONFERANS SİSTEMİ ÜZERİNDEN GÖRÜŞTÜ. TÜRKİYE ORTALAMASININ YÜZDE 5,5 ÜZERİNDE NÜFUS ARTIŞ ORANI OLAN KENTİMİZ, 2019’DA KONUT SATIŞ ORANINDA YÜZDE 80 ARTIŞLA TÜRKİYE’NİN EN FAZLA BÜYÜYEN İLÇESİ OLDU.

TARHAN, KILIÇDAROĞLU’NA MEZİTLİ TÜRKİYE’NİN EN FAZLA BÜYÜYEN İLÇESİ OLDU
+ -
Reklam

MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKANI NEŞET TARHAN, CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU İLE VİDEO KONFERANS SİSTEMİ ÜZERİNDEN GÖRÜŞTÜ. TÜRKİYE ORTALAMASININ YÜZDE 5,5 ÜZERİNDE NÜFUS ARTIŞ ORANI OLAN KENTİMİZ, 2019’DA KONUT SATIŞ ORANINDA YÜZDE 80 ARTIŞLA TÜRKİYE’NİN EN FAZLA BÜYÜYEN İLÇESİ OLDU.

(ÜLKEM AJANS)HAYDAR COŞKUNFIRAT

Kılıçdaroğlu tarafından ilçe belediye başkanlarını buluşturan toplantıda; belediyelerin “Güç ve Etki” analizi, ‘Tehditler’ ve ‘Fırsatlar’ maddeleri tartışıldı. Mezitli’de gerçekleştirdiği çalışmaları anlatan Başkan Tarhan, projelerin hayata geçirilmesinde yaşanılan zorluklara da değindi. Belediyelerin 2 yıllık sürede yapılanlar ve bundan sonraki yol haritasının masaya yatırıldığı ve CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un koordine ettiği toplantıda, Belediyelerin “kentsel dönüşüm” ve “gençlik/istihdam” politikaları da ayrı ayrı gündem maddeleri olarak konuşuldu. Bu konuda geliştirilebilecek yeni projeler değerlendirildi.

Yaptığı konuşmada karşılaştıkları yasal zorluklara değinen Başkan Tarhan, “Tüm bu olumsuz koşullara rağmen çalışmaya devam ediyoruz. Türkiye ortalamasının yüzde 5,5 üzerinde nüfus artış oranı olan kentimiz, 2019’da konut satış oranında yüzde 80 artışla Türkiye’nin en fazla büyüyen ilçesi oldu. Planladığımız şekilde kaynaklarımızı verimli kullanarak hizmetlerimize aksatmadan devam ediyoruz” dedi.

Korona Virüsü sürecinden de bahseden Başkan Tarhan, “Özellikle pandemi sürecinde esnaflarımıza destek olmak amacıyla 2021 yılı Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergisini belediye olarak üstleneceğiz. Yine eğitim desteklerimiz aralıksız devam edecek. Bu yıl üniversitede okuyan 588 öğrencimize eğitim yardımı, uzaktan eğitime ulaşmakta zorluk çeken öğrencilerimize, EBA Destek Merkezinin yanı sıra Fitnat Gürsoy Kafe Kütüphanemizde ve Gençlik Kültür Evimizde internet ve bilgisayar desteği veriyoruz. Sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte tablet dağıtım kampanyaları düzenledik. Kız öğrencilerimiz için Öğrenci Evimiz var” dedi.

İstihdam alanında da çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Tarhan, “Kadrolu olsun, KHK’lı olsun emekliliği gelmiş tek bir işçimiz kalmadı. Biz emekliliği gelen çalışanlarımızın çocuklarını işe alarak çalışanımızın emekliliği kendiliğinden istemesini sağladık. Bu yolla hem daha genç ve dinamik bir kadro oluşturduk hem de uzun yıllar emek vererek kentimizin gelişmesine katkı sağlayan çalışanımıza destek olmak istedik. Gençleri de bu sayede işi sahibi yapmış oluyoruz. Yine Çocuk Gündüz Bakımevimizde çok sayıda öğretmenimizin mesleğini yapabilmesi için olanak sağladık. Yine kurslarımızdan belediye olarak hiçbir gelir düşünmeden tüm kazancı eğitim veren öğretmenlerimize katarak önemli bir kazanç sağlamalarının önünü açtık.

 Aynı zamanda Sokak Ekonomisi adı altında geliştirdiğimiz proje ile 700 kadınımızı iş sahibi yaptık. Bunun yanında önemli caddelerimizde çiçek üretimi yapan vatandaşlarımız için stantlar oluşturuyoruz. Mezitli’de üretim yapıp ta bunu kazanca dönüştürmek isteyen her vatandaşımıza sağlanan olanak var” diye konuştu.

 
Bu haber 6087 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI