Bugun...
Reklam


MEZİTLİ'DE 65 YAŞ ÜSTÜNE YENİ YIL ŞEHİR TURU
MEZİTLİ'DE 65 YAŞ ÜSTÜNE YENİ YIL ŞEHİR TURU MEZİTLİ BELEDİYESİ, 65 YAŞ ÜSTÜ İÇİN ÜSTÜ AÇIK OTOBÜSLERLE KENTİN TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİNE ŞEHİR TURU YAPTIRILDI

MEZİTLİ'DE 65 YAŞ ÜSTÜNE YENİ YIL ŞEHİR TURU
+ -
Reklam

MEZİTLİ BELEDİYESİ, 65 YAŞ ÜSTÜ İÇİN ÜSTÜ AÇIK OTOBÜSLERLE KENTİN TARİHİ VE DOĞAL GÜZELLİKLERİNE ŞEHİR TURU YAPTIRILDI

(ÜLKEM AJANS)HAYDAR COŞKUNFIRAT

Uzun zamandır kısıtlamalar nedeniyle evlerinden çıkmayan 65 yaş üstü vatandaşlara üstü açık otobüslerle 30 Aralık Çarşamba ve 31 Aralık Perşembe günleri, kentin tarihi ve doğal güzelliklerine şehir turu yaptırıldı.. Müzikler eşliğinde dans ederek, Viranşehir, Soli Pompeiopolis, Mehmet Altunören Gençlik Merkezi, Gülbahar Özmen Aktif Yaş Alma Evi, Amfitiyatro, Davultepe Aktif Yaş Alma Merkezi gibi yerleri ziyaret eden ve ana cadde ve sokakları gezen grup, turun sonunda çeşitli ikramların yapıldığı Sanat Çarşısı'nda mola verdi.

.Yeni yılda herkesin beklentilerinin gerçekleşmesini dilediğini ifade eden Başkan Neşet Tarhan, "El ele vererek bu kötü günleri bir an önce atlatacak, geleceği birlikte güzelleştireceğiz. Bunun için kimseden umut beklemeye ihtiyacımız yok. Morallerimizi birlikte yükselteceğiz. Uzun süredir evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü insanlarımıza Mezitli’nin güzel havasında bir kent turu yaptırmak aynı zamanda da yaşadıkları kentin güzellikleri tanımalarına vesile olmak istedik. Güzel bir etkinlik oldu" dedi.

Her yeni yılda tüm insanların bir takım beklentileri, umutları olduğunun altını çizen Başkan Tarhan,  "Ben herkesin yeni yılda beklediklerinin hayallerinin gerçekleşmesini diliyorum. Bir an önce sağlıklı günlere kavuşmayı, sevginin ve dünya barışının egemen olmasını diliyorum. Hastaların kısa sürede şifa bulmasını diliyorum. Hasta yakınlarına sabır diliyorum. Cezaevinde kalanların bir an önce özgürlüklerine ve ailelerine kavuşmalarını diliyorum. Çocuklarımızın, insanlarımızın geleceklerinin daha iyi olmasını diliyorum. Bu olumsuzluklar gidecektir. Her şey yeni yılda çok daha güzel olacak. Daha doğrusu çok daha güzel olmak zorunda. El ele vererek geçeği güzelleştirecek olan bizleriz. Bunun için kimseden yardım beklemek durumunda değiliz" diye konuştu.

 
Bu haber 3916 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI