Bugun...
Reklam


MERSİN'DE HİZMETLER TAHRİP EDİLİYOR
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN KENTE KAZANDIRDIĞI ESER VE TESİSLER, BAZI ŞAHIS VEYA ŞAHISLARIN HEDEFİ OLDU.

MERSİN'DE HİZMETLER TAHRİP EDİLİYOR
+ -
Reklam

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN KENTE KAZANDIRDIĞI ESER VE TESİSLER, BAZI ŞAHIS VEYA ŞAHISLARIN HEDEFİ OLDU.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı eser ve tesisler, bazı şahıs veya şahısların hedefi oldu. Kültür Park'taki kafeler, tuvaletler, oturma ve oyun grupları, bir takım kişi ve kişilerce tahrip edilirken, Büyükşehir ekipleri, anlık müdahaleler ile oluşan çirkin görüntüleri ortadan kaldırmak için gece-gündüz çalışıyor.

Büyükşehir Belediyesi tarafından sahilde hizmete açılan yeni kafeler ve kurulan yeni oturma, oyun ve  grupları ile cazibe merkezi haline gelen Kültür Park, kentin önemli bir eksiğini kapatırken, düzenlenen etkinlikler ve projelerle de her kesime hitap eden bir alan haline geldi. Ancak Mersin'de her şeyin daha güzel olması için çalışan Büyükşehir Belediyesi'nin emekleri ve harcanan maddi kaynaklar, şehir magandalarının hedefi haline geldi. Tuvaletlerde kapıları, lavaboları, kağıt havlulukları, elektrikli kurutma makinelerini, klozetler ve klozet rezervuarlarını kıran kimliği belirsiz bazı kişi veya kişiler, parkın çeşitli noktalarında Mersin halkının hijyenik bir şekilde kullanabileceği yeni çeşmeleri, tabelaları, elektrik panolarının çitlerini, çim sulama kapaklarını, bu alanı araç trafiğine kapatan alüminyum bariyerleri bile kırarak harap etti.

Büyükşehir Belediyesi'nin ihtiyaca yönelik olarak sahilde hizmete açtığı tuvaletler ile özellikle Mezitli İlçesi 75. Yıl Mahallesi'nde yer alan bir tuvalet de bilinçsiz kullanımdan nasibini alıyor. Tahrip edilen ve kimliği belirsiz kişilerin adeta yatakhaneye çevirdiği tuvaletleri Büyükşehir ekipleri düzenli olarak kontrol edip, eski haline getirse de şahıslar tarafından tekrar tekrar harap ediliyor.

 
Bu haber 11540 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI