Bugun...
Reklam


KOLUMAN OTOMOTİV A. Ş. İLE ÜNİVERSTE İŞ BİRLİĞİ
ÜNİVERSİTE İLE KOLUMAN OTOMOTİV ENDÜSTRİ A. Ş. ARASINDA; AR-GE KAPSAMINA GİREN KONULARDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK İŞ BİRLİKLERİNİN GENEL ÇERÇEVELERİNİ KAPSAYAN PROTOKOL İMZALANDI.

 KOLUMAN OTOMOTİV A. Ş. İLE ÜNİVERSTE İŞ BİRLİĞİ
+ -
Reklam

ÜNİVERSİTE İLE KOLUMAN OTOMOTİV ENDÜSTRİ A. Ş. ARASINDA; AR-GE KAPSAMINA GİREN KONULARDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK İŞ BİRLİKLERİNİN GENEL ÇERÇEVELERİNİ KAPSAYAN PROTOKOL İMZALANDI.

(ÜLEM AJANS)HAYDAR COŞKUNFIRAT)

Meü  Rektörü  Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Adak, Üniversite Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlker Fatih Kara, Üniversite Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Hüdaverdi Arslan, Üniversitemiz Girişim Limanı Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Duygu Hıdıroğlu, Koluman Otomotiv A.Ş’den AR-GE Müdürü Erhan Biçer, İnsan Kaynakları Müdürü Hülya Baltalı ve AR-GE Koordinatörü Banu Özkeser katıldı.

Üniversite sanayi iş birliğinin geliştirilmesi açısından imzalanan iş birliği protokollerinin önemine değinen Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı; ‘’Üniversitemizin potansiyeli çok fazla. Bünyemizde çok değerli hocalarımız bulunuyor. Sadece Mühendislik Fakültemiz değil, temel bilimler alanında da iş birliğine açık çok fazla bölümümüz var. Bu nedenle imzaladığımız iş birliği protokolünün tüm alanları kapsayacak şekilde çok faydalı olacağına inanıyorum.’’ dedi.

Gerçekleştirilen bu protokol ile ortak bir paydada buluşup çözüm odaklı yaklaşım sağlamak ve üniversite-sanayi iş birliğini güçlendirmeyi planladıklarını ifade eden Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. Genel Müdürü Cengiz Adak da, protokolün imzalanmasında emeği bulunan başta Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı olmak üzere herkese teşekkürlerini iletti.

Protokolün imzalanmasının ardından Rektör  Prof. Dr.t Çamsarı; üniversite-sanayi iş birliğinin geliştirilmesi ve bu alanda yaşanan gelişmeler, gerçekleştirilmesi planlanan politikalar ve faaliyetler hakkında Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş. yetkilileriyle görüş alışverişinde bulundu.

İmzalanan protokol ile birlikte, Koluman Otomotiv Endüstri A.Ş ve Üniversitemiz arasında bilimsel teknolojik araştırma ve makale çalışmaları, Üniversitemize uluslararası düzeyde deney yeteneği kazandıracak altyapı çalışmaları, Öğretim Üyelerimizin danışmanlık faaliyeti çalışmaları, öğrencilerimizin lisansüstü tezlerini Koluman Otomotiv A.Ş. ile iş birliği içinde yapmaları, öğrencilerimize staj ve bitirme projelerinde destek, karşılıklı teknik gezi, seminer, konferans vb. etkinliklerin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

 
Bu haber 647 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI