Bugun...
Reklam
Reklam


KOCAMAZ’’ BİZ DEVLETİN MAHKEMELERİNE GÜVENİYORUZ ‘’
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI BURHANETTİN KOCAMAZ DOLAYISI İLE DÜN AYNI EKİPTEN 5 KİŞİ İTİRAZDA BULUNMUŞ ANCAK BİZ DEVLETİN MAHKEMELERİNE GÜVENİYORUZ. MAHKEMENİN VE YSK'NIN VERECEĞİ KARARI SABIRLA BEKLEYECEĞİM. BÖYLE BİR OLAYIN MERSİN HALKININ İRADESİNE İPOTEK KOYMAK OLDUĞUNU ÖZELLİKLE BELİRTMEK İSTİYORUM." DİYE KONUŞTU.

KOCAMAZ’’ BİZ DEVLETİN MAHKEMELERİNE GÜVENİYORUZ ‘’
+ -

MERSİN Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 5 kişinin kendisinin Demokrat Parti'den adaylığı ile ilgili İl Seçim Kurulu'na itiraz etmesinin ardından, "Cumhur İttifakı'nın MHP kanadındaki kişiler şu anda itiraz yapanlar. Sosyal medyada da görürsünüz, Cumhur İttifakı'nın adayı ile boy boy resimleri de var" dedi.

31 Mart'taki seçimlere Demokrat Parti'den (DP) gireceğini bildirdikten sonra, İl Seçim Kurulu'nca cuma günü açıklanan geçici aday listesi ilan tutanağında DP adayı olarak yer alan Burhanettin Kocamaz, 5 kişinin kurula yaptığı itirazları değerlendirdi.

Çok sıkıntılı bir süreç yaşandığını dile getiren Kocamaz, mahkemelere güvendiğini ifade ederek, "İYi Parti'den adaylığımız ile ilgili konunun arkasında kim yada kimler var bunlar elbette ortaya çıkacak. Mahkemeye intikal etmiş durumda. Daha sonra DP'den aday olmak durumunda olduk ve bu saatten sonra zaten biz ne sadece İYİ Parti'nin ne sadece Demokrat Parti'nin, bütün siyasi parti tabanlarının ortak adayıyız. Mersin'in ortak adayıyız. Ancak, bunu bile içlerine sindiremediler ve maalesef orada benim yaptığım açıklamaya rağmen, 'Bu adaylığa da itiraz olabilir, bu adaylığa itiraz eden her kim ise bilinsin ki bu kumpasın arkasında onlar da var' ifademi kullanmıştım. Dolayısı ile dün aynı ekipten 5 kişi itirazda bulunmuş ancak biz devletin mahkemelerine güveniyoruz. Mahkemenin ve YSK'nın vereceği kararı sabırla bekleyeceğim. Böyle bir olayın Mersin halkının iradesine ipotek koymak olduğunu özellikle belirtmek istiyorum." diye konuştu.

 
Bu haber 22162 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI