Bugun...
Reklam


"KAPANMA KAPIDA
PANDEMİ ŞARTLARINDA OKULLARIN YÜZ YÜZE EĞİTİME AÇILMASIYLA BİRLİKTE YAŞANAN AKSAKLIKLARA DİKKAT ÇEKEN EĞİTİM SEN MERSİN ŞUBESİ “MERSİN’DE OKULLAR YÜZ YÜZ EĞİTİME HAZIR MI?” BAŞLIKLI RAPOR HAZIRLADI

"KAPANMA KAPIDA
+ -
Reklam

PANDEMİ ŞARTLARINDA OKULLARIN YÜZ YÜZE EĞİTİME AÇILMASIYLA BİRLİKTE YAŞANAN AKSAKLIKLARA DİKKAT ÇEKEN EĞİTİM SEN MERSİN ŞUBESİ “MERSİN’DE OKULLAR YÜZ YÜZ EĞİTİME HAZIR MI?” BAŞLIKLI RAPOR HAZIRLADI

Eğitim-Sen Mersin Şubesi, 1,5 yıl aradan sonra başlayan yüz yüze eğitimde yaşanan sorunlara dikkat çekmek için “Mersin’de okullar yüz yüz eğitime hazır mı?” başlıklı rapor hazırladı. Son 1 haftadır eğitim ve öğretimde çok ciddi problemlerin yaşandığını söyleyen Şube Başkanı Mahmut Sümbül, “Oysa yapılan açıklamalara bakıldığında ise her şeyin çok iyi gittiği, hiçbir problemin olmadığı, sınıf mevcutlarının 22 civarında olduğu ve her şeyin güllük gülistanlık gittiği gibi bir algı var ama maalesef eğer şartlar böyle devam ederse yeni bir kapanmayla tekrardan yüz yüze kalma ihtimalimiz var” dedi.

Eğitim-Sen Mersin Şube Başkanı Mahmut Sümbül, “Yaklaşık 1 haftadır başlayan eğitim sürecinde önceden de çok yoğun uyarılarımız olmasına rağmen çok ciddi problemler yaşamaya devam ediyoruz. Bunlara dair sendikamız rapor hazırladı. Pandemi sürecin öncesinde de eğitimde çok önemli fırsat eşitsizlikleri vardı. Birlikte bunun katlanarak arttığını duyurmaya çalıştık. 3 dönem pandemiyle geçti maalesef. Ve dünyada okulların en çok kapandığı 2. Ülke olarak ün yaptık. Oysa ilk açılması ve en son kapanması yerlerdir eğitim kurumları. MEB, Sağlıkla birlikte en çok bütçenin ayrılması gereken bir bakanlıkken her yıl bütçesi daha da düşüyor. Bu pandemiyle birlikte çok daha büyük bir açık haline geldi.

 

. Oysa hem bilimin hem pedagojinin bu süreçteki en önemli gereği ise sürelerin teneffüs sürelerinin 30 dakika olması ve sınıfların havalandırılması gerekiyor.

“OKULLARDA TEMİZLİK ÇALIŞANI YOK”

. Artık yardımcı hizmetler sınıfında çalışan insanlar kadrolu olarak atanmıyor maalesef. Okullar hizmetlinin ve memurun neredeyse olmadığı yerler haline geldi.

Okulların açık kalması çok önemli. İlk açılması ve son kapanması yerler okullar olmalıdır” dedi.

 
Bu haber 580 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI