Bugun...
Reklam


GAZETECİLER’İN ÇALIŞMA KOŞULARI GÜN GEÇTİKÇE ZORLAŞIYOR
. AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT CEZAEVİNDEKİ GAZETECİ SAYISI BAKIMINDAN DÜNYA BİRİNCİSİ OLAN ÜLKEMİZDE 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ BU GERÇEKLE KUTLAMAKTAN BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYUYORUZ

GAZETECİLER’İN ÇALIŞMA KOŞULARI GÜN GEÇTİKÇE ZORLAŞIYOR
+ -
Reklam

  AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ NEDENİYLE YAYINLADIĞI MESAJDA, GAZETECİLERİN ÇALIŞMA KOŞULLARININ GÜN GEÇTİKÇE ZORLAŞTIĞINI BELİRTTİ. AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT CEZAEVİNDEKİ GAZETECİ SAYISI BAKIMINDAN DÜNYA BİRİNCİSİ OLAN ÜLKEMİZDE 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ BU GERÇEKLE KUTLAMAKTAN BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYUYORUZ

Coşkun Fırat "Bugün kalemimizi elimize aldığımızda nasıl bi yazı yazacağımızı tereddüt eder, bir durum içinde olduğumuzu anlamak ve anlatmak basının ne kadar özgürdür…………?"

Akdeniz Basın Birliği Başkanı Haydar Coşkunfırat Cezaevindeki gazeteci sayısı bakımından dünya birincisi olan ülkemizde 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü bu gerçekle kutlamaktan büyük üzüntü duyuyoruz. Basını bu denli baskı altına almaya çalışmak, bu ülkeye verilecek en büyük zararların başında gelir. Gazetecilerin; mesleklerini yaptıkları için cezaevine atılmadığı, ilkeli davrandıkları için işsiz kalmadığı, baskı görmediği, emeklerinin karşılığını aldığı koşullarda çalışması dileğiyle, tüm basın emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlarım."

Coşkunfırat Ülkemizde yandaş, liboş gazetecilerin kol gezdiği kalemlerin satıldığı ağır bir dönemden geçtiğimizi söylemeden geçemeyeceğim. Bu olumsuzluklara rağmen Türk basının şerefli üyeleri cemiyetleri ,birlikleri, dernekleriyle, çalışanlarıyla dimdik ayaktadır öylede olacaktır. Bu arada şehit düşen gazetecilerimizi minnetle anıyorum." dedi.
Bu haber 2451 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI