Bugun...
Reklam
Reklam


‘’FUARLAR VİZYON GENİŞLETİCİ ETKİNLİKLER
İNSAN KAYNAKLARI OFİSİ HİMAYELERİNDE, ÜNİVERSİTEMİZ KARİYER MERKEZİ TARAFINDAN BÖLGEMİZDEKİ FARKLI ÜNİVERSİTELERİN KATKILARIYLA DÜZENLENECEK OLAN DOĞU AKDENİZ BÖLGESEL KARİYER FUARI 2019’UN TANITIM TOPLANTISI YAPILDI.

‘’FUARLAR VİZYON GENİŞLETİCİ ETKİNLİKLER
+ -

ÜLKEM AJANS )Haydar coşkunfırat

Vadi Tesisleri’nde düzenlenen toplantıya, Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal Ay, Tarsus Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Deran,  Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Proje Müdürü Neşe Gülmez, Üniversite İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Mualla Yüceol, Üniversite Kariyer Merkezi Müdürü Doç. Dr. İlhan Ege ve üniversite kariyer merkezi temsilcileri katıldı.

Gerçekleştirilecek fuarın, gençlere fırsat eşitliği sağlamayı amaçladığını belirten Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Proje Müdürü Neşe Gülmez; ’’Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayesinde gençlerimize fırsat eşitliği yaratmak için 8 ilimizde bölgesel kariyer fuarları düzenliyoruz. Burada Mersin’in önemi çok büyük, çünkü ilk fuar burada yapılacak. Umuyorum, tüm gençlerimiz için çok güzel imkanlar sağlayacağımız bir fuar ile başlayacağız.’’ ifadelerini kullandı.

Etkinliğin ilk olarak Mersin’de gerçekleştirilecek olmasının Üniversitemiz adına gurur verici olduğunu belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı "Aslında biz bir çok proje yaptık ama bu tür fuarlar vizyon genişletici etkinlikler. Bunun farkında olunması ve başlangıç için de ilimizin seçilmesi bizleri onurlandırdı. Fuar inşallah beklediğimiz ilgiyi görür, biz de bu konuda elimizden geleni yapacağız. dedi.

Düzenlenecek bu tarz fuarların öğrenciler için önemine vurgu yapan Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünay Ay ise; ‘’Üniversiteler 2010 yılından itibaren bu tarz etkinliklere önem vermeye başladılar. Bu fuarlar öğrencilerin kendilerini göstermek ve imkanları görmesi açısından ciddi mekanizmalar. Umarım, bu fuarlar geleceğe yönelik faaliyetler içerisinde yer almaya devam eder.‘’ şeklinde konuştu.
Bu haber 22676 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI