Bugun...
Reklam
Reklam


DEDEMAN, MERSİN’DE
TÜRKİYE’NİN 81 İLİNDE, 9 MARKASI İLE YER ALMAYI HEDEFLEYEN DEDEMANHOTELS& RESORTS INTERNATİONAL, 2023 YILINA HIZLI BİR GİRİŞ YAPTI. 2026 YILINDA AÇILACAK YENİ OTEL PROJESİ İLE MARKA, BÜYÜK BİR POTANSİYELE SAHİP LİMAN KENTİMİZ MERSİN’E GELİYOR. DEDEMAN MERSİN YENİŞEHİR İÇİNMANAGEMENT SÖZLEŞMESİ İMZALAND

DEDEMAN,  MERSİN’DE
+ -

TÜRKİYE’NİN 81 İLİNDE, 9 MARKASI İLE YER ALMAYI HEDEFLEYEN DEDEMANHOTELS& RESORTS INTERNATİONAL, 2023 YILINA HIZLI BİR GİRİŞ YAPTI. 2026 YILINDA AÇILACAK YENİ OTEL PROJESİ İLE MARKA, BÜYÜK BİR POTANSİYELE SAHİP LİMAN KENTİMİZ MERSİN’E GELİYOR. DEDEMAN MERSİN YENİŞEHİR İÇİNMANAGEMENT SÖZLEŞMESİ İMZALANDI.

(YETİŞ HALK HABER)HAYDAR COŞKUNFIRT

Dedeman Turizm Yönetimi A.Ş ile Victor Hotels Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş arasında6 Ocak’ta Dedeman Bostancı’da gerçekleştirilen imza töreninde, Dedeman Mersin Yenişehir içinmanagement sözleşmesi imzalandı.

GÖKYÜZÜ HAVUZUNDA DOYUMSUZ MERSİN MANZARASI

Dedeman Mersin Yenişehir;120 odası,1000 kişilik balo salonu, 380 m²’lik lobisi, geniş olanaklara sahip spa’sı,roof’ta bulunangökyüzü havuzu ve restoranı ile bölgeyi ziyaret eden yerli ve yabancı misafirlerehizmet verecek. Panoramik şehir manzaralı otel aynı zamanda; kurumsal etkinlikler, toplantılar vedüğünlere yönelikplanlanan 2000 m²’lik bahçesi ile Mersin’in en büyük açık hava etkinlik mekânı olacak.

YENİŞEHİR’E DEDEMAN’LA YENİ BİR SOLUK

Mersin’in günden güne gelişen merkez ilçelerinden Yenişehir’de açılacak olan Dedeman Mersin Yenişehir,“Dünyanın en güzel sahili” sloganı ile düzenlemesi yapılan Mersin Kültür Park’a, Türkiye’de bulunan 6 minareli 3 camiden biri olan Muğdat Cami’sine, Doğu Akdeniz çanağındaki en büyük marina olan Mersin Marina’ya, Akdeniz mimarisinin Türk motifleri ve modern unsurlarla harmanlandığı en güzel örneklerinden biri olan ödüllü Forum Mersin AVM’ye yakın konumuyladikkat çekiyor.

“MERSİN TURİZMDE YATIRIMLARA HAZIR BİR BÖLGE”

İmza töreninde konuşanVictor HotelsYönetim Kurulu Başkanı İdris Rojhat Balkan, “Mersin’in tıpkı İstanbul gibi çok renkli, çok karakterli bir demografik yapısı var. Şehrimiz bir liman veturizm kenti. Aynı zamanda dünyayı birbirine bağlayan en büyük lojistikmerkezi. Bu nedenle gelişime çok açığız;özellikle turizmde ciddi yatırımlara hazır bir bölgeyiz. Dedeman markasının şehrimizde olmasını bu açıdan çok kıymetli buluyorum. Fortune listesine göre ilk 200’de yer alan bir firmayızve bugüne kadar 7 farklı sektörde faaliyet yürüttük. Bu proje ile sekizincifaaliyet alanımıza da giriş yapmış oluyoruz” dedi. 

Balkan’ın ardından söz alan Victor HotelsYönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mesut Aras Ürgen de yaptığı konuşmada, Dedeman markasının Mersin’de bulunmasından onur duyduklarını ifade ederken,Dedeman Mersin Yenişehir’in mimari projesini yürüten Nom Proje Geliştirme ve Yatırım Grubu’nuntemsilcisi Erbay Güleryüzlü, özellikle ulusal firmaları çok önemsediklerini belirterek Dedeman’ın Mersin’de olmasının Dedeman ile birlikteşehre de bir marka değerikatacağını vurguladı.

“BÜYÜMEYE MERSİN İLE DEVAM EDİYORUZ.

Konuşmasında Dedeman’ınbüyüme hedeflerine değinen Banu Dedeman,“Dedeman ve Park Dedeman markalarımıza ek olarak; 2022 yılında hayata geçirdiğimiz 7 yeni markamız, açılışını yaptığımız yeni otellerimiz ve imzaladığımız yeni otel sözleşmelerimiz ile zincirimizihızla büyüttük. Şu an; Cizre ve 14 Ocak’ta açılışını yapacağımız Kayseri ile toplam 21 otelimizde 3.229 oda ve 6.345 yatak kapasitesiylekonuklarımızı Dedeman Misafirperverliği ile ağırlıyor veDedeman bayrağını ülkemizin 81 ilinde dalgalandırmayı hedefliyoruz. Bugün ise büyüme yolculuğumuza Mersin ile devam ediyoruz. Tarihi kadar doğasıyla da göz dolduran Mersin; 321 km’lik sahil şeridi, Türkiye’nin ihracat hacminin önemli bir kısmını karşılayan Mersin Uluslararası Limanı, ülkemizin ikinci büyük serbest bölgesi olan Mersin Serbest Bölgesi ile sanayi ve ticaret gücü açısından da ayrı bir öneme sahip. 2023’te açılacak“Çukurova Bölgesel Havalimanı” da yalnızca Mersin’e değil tüm bölgeye değer katacaktır.Mersin’in taşıdığı potansiyeli daha da büyüteceğine inandığımız otelimizin ülkemize ve Türk turizmine hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

TARİH TUTKUNLARININ VAZGEÇİLMEZ ROTASI

Toros Dağları’nın eteklerinde kurulan, Doğu Akdeniz’in incisi, dinler ve kültürler mozaiği Mersin, Çukurova’nın bereketinin ve renkliliğinin her noktada hissedildiği bir şehir. Türkiye’nin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne girmiş Alahan Manastırı, St. Paul Kilisesi, Mamure Kalesi ve Korykos Antik Kenti’nin yanı sıra Makam-ı Danyal Peygamber Türbe ve Camisi, Aya Thekla Kilisesi, Zeus Tapınağı ve Kilisesi, Cennet-Cehennem Obrukları, Kızkalesi, Ayaş, Yumuktepe, Soli Pompeipolis, Eshab-ı Kehf Mağarası, Anemurium kalıntıları Mersin’i ziyaret eden tarih ve kültür tutkunu gezginlerin rotasında en önemli durakları arasında yer alıyor.

 

 

 
Bu haber 868 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI