Bugun...
Reklam
Reklam


COŞKUNFIRAT ‘’HER YIL MADIMAK DA YAŞANAN ACILAR YÜREKLERDE TEKRAR YAŞANIYOR ‘’

COŞKUNFIRAT ‘’HER YIL MADIMAK DA YAŞANAN ACILAR YÜREKLERDE TEKRAR YAŞANIYOR ‘’
+ -

AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDA RCOŞKUNFIRAT SİVAS MADIMAK KATLİAMININ 31. YIL DÖNÜMÜNDE BİR MESAJ YAYINLAYARAK, HAYATINI KAYBEDEN AYDINLARI ANDI. , HER YIL MADIMAK DA YAŞANAN ACILAR YÜREKLERDE TEKRAR YAŞANIYOR VE ACI HİÇ DİNMİYOR” DEDİ.

Coşkunfırat katliamın örtbas edilmeye çalışılmasının, gerçek suçluların ve azmettiricilerin bulunamamış olmasının olayın toplum vicdanında bir yara olarak kalmasına sebep olduğunu ifade ederek “Bu sebeple, her yıl Madımak da yaşanan acılar yüreklerde tekrar yaşanıyor ve acı hiç dinmiyor” dedi.

Coşkunfırat Tam 31 yıl önce, Türkiye aydınlansın, çağdaş bir ülke haline gelsin, silahlar değil fikirler konuşsun diyen; Kitapla, şiirle, sanatla barış ve kardeşlik isteyen 33 aydınımız Sivas Madımak da katledildi. Üzerinden 31 yıl geçmiş olsa da bu acı yakmaya devam ediyor.

 Madımak da yakılanlar, onurlu ve düşüncelerini korkmadan haykıran aydınlar olmalarının bedelini canlarıyla ödemişlerdir. O gün bu katliamın gerçekleştirilmesi için emir verenlerin, halkı galeyana getirenlerin sahip olduğu zihniyetin, bugün de zaman zaman hortlatılmak istenmesine üzülerek şahit oluyoruz.

Coşkunfırat Bu anlamda Gerek Sivas Madımakta Gerkek31 YIL ÖNCE YAŞANAN BAŞBAĞLAR KÖYÜ’NDE KATLİAMIN ACISI HÂLÂ TAZE Bir kez daha yitirilen canları rahmetle anıyorum
Bu haber 404 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI