Bugun...
Reklam
Reklam


CHP’Lİ YILMAZ, ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLADI KADINLARIN İŞ YAŞAMINDAN SİYASETE ENGELLER KAKMALI
CUMHURİYET HALK PARTİSİ MEZİTLİ İLÇE BAŞKANI AV. ULAŞ YILMAZ, SAĞLIKLI TOPLUMUN GÜÇLÜ KADINLARLA OLABİLECEĞİNE VURGU YAPARAK, ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLADI. YILMAZ, KADINLARIN İŞ YAŞAMINDAN SİYASETE HER ALANDA ÖNÜNDEKİ ENGELLERİN KALDIRILMASI GEREKTİĞİNİ İFADE ET

CHP’Lİ YILMAZ, ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLADI KADINLARIN İŞ YAŞAMINDAN SİYASETE ENGELLER KAKMALI
+ -

CUMHURİYET HALK PARTİSİ MEZİTLİ İLÇE BAŞKANI AV. ULAŞ YILMAZ, SAĞLIKLI TOPLUMUN GÜÇLÜ KADINLARLA OLABİLECEĞİNE VURGU YAPARAK, ANNELER GÜNÜ’NÜ KUTLADI. YILMAZ, KADINLARIN İŞ YAŞAMINDAN SİYASETE HER ALANDA ÖNÜNDEKİ ENGELLERİN KALDIRILMASI GEREKTİĞİNİ İFADE ETTİ.

(YETİŞ HALK HABER)HAYDAR COŞKUNFIRAT

Cumhuriyet Halk Partisi Mezitli İlçe Başkanı Av. Ulaş Yılmaz, Anneler Günü mesajında, çocuğun yetişmesinde annelerin önemine işaret ederek, güçlü toplum için kadının her alanda güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Kadın yoksulluğunun çocuk yoksulluğunu da artırdığına işaret eden Yılmaz, kadınların iş yaşamından siyasete her alanda önündeki engellerin kaldırılması gerektiğini ifade etti.

Kadınların iş yaşamına katılımlarını sağlamak için Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin açtığı kreşlerin önemine işaret eden Yılmaz, şu önerilerde bulundu: “Çalışma yaşamında kadınlara karşı mevcut her türlü ayrımcılık kaldırılmalı, iş için değerlendirme ile işe girişte kadınların işe alınması teşvik edilmelidir. İşyerlerinde kreş olanaklarının yaygınlaştırılmalı.  Çocuk ve yaşlı bakımı için gerekli olan kurumlar geliştirilmeli, çalışan annelerin iş yükleri azaltılmalıdır.  Analık izni sırasında zorunlu sigorta kaynaklarıyla ödenen ücretler makul düzeye yükseltilmeli.

ÇOCUK YAŞTA ERKEN EVLİLİK ÖNLENMELİ

Gebeliğe, analığa, emzirmeye ve cinsiyete bağlı işten çıkarmalar ve doğumdan sonra çalışmaya dönen kadınlara uygulanan ayrımcılık yasal ve idari yapılanmalarla önlenmeli. Kadın sağlığı konusunda koruyucu sağlık önlemleri geliştirilmeli. Evlilikte, hem erkekler, hem kadınlarda 18 yaşını tamamlamış olması koşulu öngörülmeli, çocuk yaşta erken evlilik önlenmeli.”

“Bir anne tüm dünyayı değiştirebilir” sözünü anımsatan Yılmaz, “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün sevgili annesi Zübeyde Hanım başta olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü kutlu olsun!” dedi.
Bu haber 1306 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI