Bugun...
Reklam


CHP’Lİ GÖKÇEL ÇİFÇİYE SULAMA BİRLİKLERİ DE HACİZ GÖNDERMEYE BAŞLADI
ÇİFTÇİNİN SIĞINACAĞI HİÇBİR KURUM KALMADI TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİNDEN SONRA SULAMA BİRLİKLERİ DE HACİZ GÖNDERMEYE BAŞLADI

CHP’Lİ GÖKÇEL ÇİFÇİYE SULAMA BİRLİKLERİ DE HACİZ GÖNDERMEYE BAŞLADI
+ -
Reklam

SULAMA BİRLİKLERİ DE HACİZ GÖNDERMEYE BAŞLADI

(ÜLKEM AJANS)HAYDAR COŞKUNFIRAT

CHP Mersin milletvekili ve Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Cengiz Gökçel, borçlarını ödeyemeyen çiftçileri TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdi. Tarımla ilgili sorunları yakından takip eden ve sık sık gündeme getiren Gökçel, iktidarın tarım politikaları sonucunda çok zor şartlar altında üretim yapıldığını ve çiftçilikle uğraşanların artık sığınabilecekleri bir kurum kalmadığını ifade etti.

TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİNDEN SONRA SULAMA BİRLİKLERİ DE HACİZ GÖNDERMEYE BAŞLADI

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, TBMM’de yaptığı konuşmada Tarım Kredi Kooperatiflerinin ardından Sulama Birlikleri eliyle de haciz tebligatlarının gönderilmeye başlandığını ifade etti. Gökçel, “Tarım Kredi Kooperatiflerinin hacizlerine, şimdi de Sulama Birliklerinin hacizleri eklendi. Sulama Birlikleri borcunu ödeyemeyen çiftçilerimize haciz tebligatları yollamaya başladı. Üretimin olmazsa olmazı su için, sermaye mantığıyla tedarik yapılmaya çalışıyor. Enerji şirketleri ve Sulama birlikleri eliyle çiftçiler mağdur ediliyor. Çiftçiler, üretim yapanlar özel şirketlerin insafına bırakıldı. Üretim yapmaya çalışan üreticilerin sığınacağı hiçbir kurum kalmadı” diye konuştu.

 

GÖKÇEL’DEN İKTİDARA: “ALLAH AŞKINA SİZ NE YAPMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ?”

 

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, TBMM’de kooperatif ve birliklere borcu olan çiftçilerin durumuna değindi. Çiftçilerin çok zor şartlarda ayakta durmaya çalıştıklarını ifade eden Gökçel, “Çiftçiler haciz kıskacında, üretim yapamıyorlar, gelir elde edemiyorlar” dedi. Konuşmasında iktidarı eleştiren Gökçel, “Çiftçinin traktörünü aldınız, hayvanlarına el koydunuz, yetmedi suyunu kesiyorsunuz! Allah aşkına siz ne yapmaya çalışıyorsunuz?” diye sordu.
Bu haber 7889 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI