Bugun...
Reklam
Reklam


BÜYÜKŞEHİR, BAYRAMDA KENT TEMİZLİĞİ YÜRÜTÜYOR
MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KURBAN BAYRAMI’NIN 2. GÜNÜNDE ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BÜNYESİNDE 4 MERKEZ İLÇEDE TEMİZLİK VE İLAÇLAMA ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ. EKİPLER, ÇEVRE KİRLİLİĞİNİN VE SİNEK, HAŞERE, LARVA VE DİĞER VEKTÖR POPÜLASYONUNUN ÖNÜNE GEÇEBİLMEK İÇİN ÖZVERİLİ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTTÜ.

BÜYÜKŞEHİR, BAYRAMDA KENT TEMİZLİĞİ  YÜRÜTÜYOR
+ -

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KURBAN BAYRAMI’NIN 2. GÜNÜNDE ÇEVRE KORUMA VE KONTROL DAİRESİ BÜNYESİNDE 4 MERKEZ İLÇEDE TEMİZLİK VE İLAÇLAMA ÇALIŞMASI GERÇEKLEŞTİRDİ. EKİPLER, ÇEVRE KİRLİLİĞİNİN VE SİNEK, HAŞERE, LARVA VE DİĞER VEKTÖR POPÜLASYONUNUN ÖNÜNE GEÇEBİLMEK İÇİN ÖZVERİLİ BİR ÇALIŞMA YÜRÜTTÜ.

 (YETİŞ HALK HABER)HAYDAR COŞKUNFIRAT

Halk sağlığı ile ilgili her türlü önlemleri alan ekipler, ilaçlama ve dezenfektan çalışmalarını tamamladıkları kesim noktalarını vatandaşlar için yeniden hijyenik hale getirdi.

Kurban Bayramı boyunca vatandaşlarına hızlı ve kesintisiz bir hizmet sunmak için tüm birimleri ile görevde olan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nın 2. gününde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde 4 merkez ilçede temizlik ve ilaçlama çalışması gerçekleştirdi. Bayramın ilk gününde başta merkez olmak üzere ilçelerde mezbahaların yanı sıra mobil kesim üniteleri ile vatandaşların kurban kesim işlemlerinde ücretsiz olarak hizmet sunan Büyükşehir, kesim işlemlerinin tamamlanmasının ardından hummalı bir hijyen çalışması yürüttü.

 Ekipler bu kapsamda Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli ilçelerinde Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ekipleri, çevre kirliliğinin ve sinek, haşere, larva ve diğer vektör popülasyonunun önüne geçebilmek için özverili bir çalışma gerçekleştirdi.

 İlk olarak mobil kesim ünitesinin çevresindeki atıkları toplayan ekipler, mobil süpürge araçları ile çevre temizliği yaptı. Arazöz yardımı ile yolları tazyikli su ile yıkayan ekipler ardından mobil ünite alanları ile birlikte çöp konteynerlarında ilaçlama ve dezenfektan çalışmalarını tamamladı. Halk sağlığı ile ilgili her türlü önlemleri alan ekipler, kesim noktalarını vatandaşlar için yeniden hijyenik hale getirdi. Bayram süresince kent genelinde vatandaşların olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmaması için ekipler, teyakkuzda bekleyecek.

 Güngör: “Ekiplerimiz, kentte olumsuz bir durum yaşanmaması için hazır halde bekliyor”

 Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı Temizlik Hizmetleri Şube Şefi Danyal Güngör, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın hizmet sunduğu kurban kesim ünitelerinin olduğu noktalarda hummalı bir çalışma yürüttüklerini ifade etti. Güngör, “Kurban kesim yerlerinde vatandaşlarımızın herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması ve bu noktalarda herhangi bir kirliliğe meyil verilmemesi için ekiplerimizi o bölgelerde hazır halde bulundurduk. Alanda önce genel bir temizlik yaptık. Ardından yıkama arazözümüz ile temizlik yaptık ve ilaçlama hizmetlerini yürüttük. İlçelerimizde 201 ilaçlama personelimiz ve 176 personelimizle aralıksız hizmet vermekteyiz” dedi.

 Vatandaşların taleplerini ‘Teksin’ veya ‘Alo 185’ hattı üzerinden iletebileceklerini belirten Güngör, “Vatandaşlarımız bize ulaştıkları taktirde sorunlarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz” sözlerine yer verdi.

Bu elektronik posta ve onunla iletilen bütün dosyalar sadece göndericisi tarafından alması amaçlanan yetkili gerçek ya da tüzel kişinin kullanımı içindir. Eğer söz konusu yetkili alıcı değilseniz bu elektronik postanın içeriğini açıklamanız, kopyalamanız, yönlendirmeniz ve kullanmanız kesinlikle yasaktır ve bu elektronik postayı derhal silmeniz gerekmektedir. T.C. MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ bu mesajın içerdiği bilgilerin doğruluğu veya eksiksiz olduğu konusunda herhangi bir garanti vermemektedir. Bu nedenle bu bilgilerin ne şekilde olursa olsun içeriğinden, iletilmesinden, alınmasından ve saklanmasından sorumlu değildir. Bu mesajdaki görüşler yalnızca gönderen kişiye aittir ve T.C. MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ görüşlerini yansıtmayabilir. Bu e-posta bilinen bütün bilgisayar virüslerine karşı taranmıştır. Ancak gönderici, bu e-posta mesajının virüs koruma sistemleri ile kontrol ediliyor olsa bile virüs içermediğini garanti etmez ve meydana gelebilecek zararlardan doğacak hiçbir sorumluluğu kabul etmez.
Bu haber 481 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI