Bugun...
Reklam
Reklam


AYZAMAN COŞKUNFIRAT’IN KALEMİNDEN AĞIZLARINDA NEFRET, KİN VE KAN KOKUYOR.
MEZİTLİ’NİN EGEMENLİK CADDESİNDE TÜKETİM KOOPERATİF ÇALIŞANLARDAN BÜLENT SUBAŞI, SALİH AKBAŞ VE ERDAL GÜLOCAK’A HAKARET EDEREK ÖLÜM TEHDİDİNDE BULUNUYOR, KÜFÜR EDEN ŞAHIS BELİNDEKİ TABANCAYI GÖSTERİP POLİS OLDUĞUNU SÖYLÜYOR “ NEDEN ORUÇ TUTMUYORSUNUZ NEDEN ÇAY İÇİYORSUNUZ, BU TABANCA SİZLERİ TEMİZLEMEK İÇİN “ DEME CESARETİ GÖSTERİYOR

AYZAMAN COŞKUNFIRAT’IN KALEMİNDEN  AĞIZLARINDA NEFRET, KİN VE KAN KOKUYOR.
+ -

AYZAMAN COŞKUNFIRAT’IN KALEMİNDEN

 AĞIZLARINDA NEFRET, KİN VE KAN KOKUYOR.

 MEZİTLİ’NİN EGEMENLİK CADDESİNDE TÜKETİM KOOPERATİF ÇALIŞANLARDAN BÜLENT SUBAŞI, SALİH AKBAŞ VE ERDAL GÜLOCAK’A HAKARET EDEREK ÖLÜM TEHDİDİNDE BULUNUYOR,  KÜFÜR EDEN ŞAHIS BELİNDEKİ TABANCAYI GÖSTERİP POLİS OLDUĞUNU SÖYLÜYOR “ NEDEN ORUÇ TUTMUYORSUNUZ NEDEN ÇAY İÇİYORSUNUZ, BU TABANCA SİZLERİ TEMİZLEMEK İÇİN “ DEME CESARETİ GÖSTERİYOR.

Ülkede Corona salgını yetmiyormuş gibi son zamanlarda birde “DARBEMİZ VAR” . Vatandaşa salgın bir yanda, açlık, yokluk bir yanda  darbe söylemi  bir yanda ne yapacağını şaşırmış. Nereden nasıl çıktığı henüz belli olmayan darbe. Özgür Özer’in “saray rejimi”  sözü darbenin topu tüfeği askeri algısını yaratmak için televizyon yazılı basınla çalışılıyor. Darbeyi ordu yapar, Milli Savunma Bakanı,  genel Kurmay başkanı, kuvvet komutanları, milli güvenlik konseyi, MİT elinizde . Ordunun darbe yapacağına dair olasılık varsa Milli Savunma bakanını görevden alıp güvendiğiniz birine görev vererek konuyu çözebilirsiniz. Ülkeyi gerim gerim  germenin manası ne?  İnsanlar ekmek derdinde, insanlar ölüm korkusu derdinde.

Yapay gündemle ayrıştırıcı tavır sonunda ülkede nefret söylemlerini alenen silah göstererek, kursun ları avuçlayarak, sözlü görsellerle akla hayale gelmeyen şeyler yaşanmayan başladı. İktidarın kadrolu gazetecisi Fatih Tezcan sosyal medyada “  Bana bir şey olsa arkada hepsi silahlı altı milyon insan var  karınız çocuklarınız ne olacak hiç düşündünüz mü, onlar öldürülecek?” Diyor.

Esra ELÖNÜ’NÜN Ülke TV deki programına katılan Fetocu Engin Noyan’ın eşi Sevda Noyan   “ biz  maddi ve manevi hazırız 15 Temmuz da istediğimizi yapamadık bizim aile geniş elli kişiyi temizleriz, komşularımdan da birkaç kişi de var” deme cesaretinde bulunuyor. Ağızlarında kan kokan Sevda Noyan,  Fatih Tezcan nefret suçu işlerken,  zaman geçiyor savcılar mahkemeler sanki ölüm sessizliğinde ses seda yok. Nefret suçu karşılık bulmuyor. Hukuk rafta, hakim yok, savcı yok gibi yapanın yanına kar kalınca Mersin’de de aynı şeyi yapmaya çalışan çıkıyor.

Mezitli’nin Egemenlik caddesinde Tüketim kooperatifini saatlerce  gözetim altında tutan şahıs arabaların plakalarını alıp kooperatif çalışanlardan Bülent Subaşı, Salih Akbaş ve Erdal Gülocak’a hakaret ederek ölüm tehdidinde bulunuyor,  küfür eden şahıs belindeki tabancayı gösterip polis olduğunu söylüyor “ Neden oruç tutmuyorsunuz neden çay içiyorsunuz, Bu tabanca sizleri temizlemek için “ deme cesareti gösteriyor.

İspanyol yazar Servantecin Donkişot kitabında yel değirmenlerini dev olarak yazar ve Donkişot kitabın son sayfasına kadar değirmenle dev diye savaşır. Ülkede yaşayan her vatandaşın cumhurbaşkanısınız yapay korkular, devler üretilerek insanların psikolojisi alt üst edilmekte. Etrafımızdaki ki ülkelere bakıp öyle davranılmalı. Hedefimiz batı olması gerekirken her gün biraz daha Orta Doğu’da ki yöneticilere benzemek için çaba harcanmakta. Halk cinnet geçirecek. Salgını bir an önce def edip, ekonomiyi düzene koymak ülke için en acil ihtiyaç.

Yapay darbeyle savaşmayı bırakıp ülke gerçeğiyle uğraşmanızı istiyor vatandaş. Biat etmeyenler uydurma isnatlarla tutuklanmakta, nefret suçu işleyenler hakkında da işlem başlatarak hak ettikleri cezayı almalarının önü açılmalı.

 Darbeyi çözmek kolay,  Milli savunma bakanı görevden alınır, Ağustos ‘da ki YAŞ kararıyla da şüpheliler emekliye  ayırılır tehlikede  ortadan kalkmış olur. Ülkenin zamanını boşa harcamayınız. Vatandaş açççççç!!!!!!, hazine tam takırr!!!! “ tezeğin üzeri karla kapatılmaz” öz deyişi. Güneş  başını çıkardığı an kar erir tezek özelliğini kayıp eder geldiği yere döner.
Bu haber 4815 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI