Bugun...
Reklam


AYZAMAN CENİZ YAZDI ‘’DÜŞMANI ONA SAYGI DUYDU’’
LOYD GEORCE: HER YÜZ YILDA BİR DÜNYAYA BİR DAHİ GELİR O DA TÜRKLERE GELDİ İTALYA GAZETESİ: SEZAR, NAPOLYON, İSKENDER AYAĞI KALKIN BÜYÜĞÜNÜZ GELİYOR

AYZAMAN CENİZ YAZDI ‘’DÜŞMANI ONA SAYGI DUYDU’’
+ -
Reklam

AYZAMAN CENİZ YAZDI ‘’DÜŞMANI ONA SAYGI DUYDU’’

LOYD GEORCE: HER YÜZ YILDA BİR DÜNYAYA BİR DAHİ GELİR O DA TÜRKLERE GELDİ

İTALYA GAZETESİ: SEZAR, NAPOLYON, İSKENDER AYAĞI KALKIN BÜYÜĞÜNÜZ GELİYOR

ABD başkanı J Kenneedy: Atatürk bu yüz yılın büyük insanlarda narından biridir, Türk halkına ilham veren liderliği dünyanın ileri görüşlü, askeri yüksek cesaret ve kudret hatırlatmak da.

ABD BAŞKANI Franklin Roosvelt: Benim üzüntüm bu adamla tanışamama hususundaki şiddetli arzumun gerçekleşmemesi.

fRANSA Albert Lebrun:  Akıllı ve barışçı  yöntemlerle gerçekleştirdiği eseri halkların  tarihinde  izlerini bırakacaktır.

RUSYA Vilademir İliç Lenin :  Mustafa Kemal sosyalist değildi, fakat görülüyor  iyi bir teşkilatçı, yüksek anlayışlı, ilerici, iyi düşünceli ve akıllı bir önder.

YUNANİSTAN Venizelos :  Bir ulusun hayatında  bu kadar az sürede  bu denli kökten değişiklik pek seyrek gerçekleşir.1933

İNGİLTERE Winston Churcill: 1938 Türkiye’yi savaştan kurtaran, savaş dan sonra da Türk ulusunu yeniden dirilten Atatürk’ün ölümü yalnız yurdu için değil Avrupa içinde büyük kayıptır.

LOYD GEORCE : Her yüz yılda bir dünyaya bir dahi gelir o da Türklere geldi

İTALYA GAZETESİ: SEZAR, Napolyon, İskender ayağı kalkın büyüğünüz geliyor.

I0 Kasım 1938 de Hakka yürüyen Mustafa Kemal’le on bir sene meydanlarda savaşan yenilen düşman o komutanın başarısını yüceltirken, Damat Ferit’in yolunu seçen, mavi mıracılar, İngiliz muhipler cemiyeti, Anzavur, irili ufaklı hainlerin torunları hala Türk milletinden intikamlarını almamış olacaklar ki son dönemde Atatürk’e ağıza gelmeyen hakaretler etmekteler. Mustafa Kemal Atatürk “ Türkiye Cumhuriyetini şeyhler dervişler müritler memleketi olamaz” diyor. O şeyhler o müritlerin büyük kısmı düşmanla iş birliği yaparak kurtuluş savaşını tehlikeye attılar. Hala ihanetten vaz geçmeyenlerin bir eli  dışarı da olup, TBMM bombalayacak kadar hainlik  yapabildiler.  

Dünyanın önünde saygı duyduğu lidere sokak kültürü alanlar saldırıyor iktidar susuyor. Siz babanız dedeniz belli olmasaydı, babanız belli olmasaydı daha mı iyiydi, isteğiniz bu muydu? Onun sayesinde babanız belli ananız atanız  bacınız pazarlarda satılmadı.  Yok olmak üzere olan topraklar emperyal güçler tarafından işgal edilmiş ordusu dağıtılmış, askeri silahsız bu şartlar altında “ geldikleri gibi giderler dedi”  ülkeyi kurtardı, diriltti ve 10 kasım 1938 de hakka yürüdü. Kişisel varlıklarını ülkesine bıraktı. Biz son yirmi yılda ışığı kayıp edince anladık ki bizi var eden Mustafa Kemal düşüncesiymiş. Ölümünün 83. Yılında dünyayla birlik de önünde eğiliyoruz.

Ruhun göklerde olsun mavi gözlerini üzerimizden ayırma Atam. İyi ki Türk milletine yaradan en mükemmelini göndermiş. Mustafa Kemal Atatürk’ü yolundan ayrılanın yeri karanlıktır dedik. Karanlığı kabul etmiyoruz, onun açtığı yoldan çıkmayacağız bizim için o baba, o Lideri, o bilge, o komutan, o ışık düşüncesine sonsuza kadar sarılmak o yoldan ayrılmamak üzere Yerin Muhammet Ali yanı olsun sevgili paşam.
Bu haber 1149 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI