Bugun...
Reklam


AYZAMAN CENGİZ YAZDI İTTİHAT TERAKKİ İLE BAŞLAYIP SUSURLUK’LA DEVAM ETTİ.
BU TOPRAKLARDA “ İLLEGAL OLUŞUM İTTİHAT TERAKKİ İLE BAŞLAYIP SUSURLUK’LA DEVAM ETTİ. 1990 YILLARDA KABUĞUNA ÇEKİLEN OLUŞUMLAR 2000 ‘LI YILLARDA ALLATTİN ÇAKICI İLE BIRAKILAN YERDEN DEVAM ETMEYE BAŞLADI.

AYZAMAN CENGİZ YAZDI İTTİHAT TERAKKİ İLE BAŞLAYIP SUSURLUK’LA DEVAM ETTİ.
+ -
Reklam

İTTİHAT TERAKKİ İLE BAŞLAYIP SUSURLUK’LA DEVAM ETTİ.

BU TOPRAKLARDA “ İLLEGAL OLUŞUM İTTİHAT TERAKKİ İLE BAŞLAYIP SUSURLUK’LA DEVAM ETTİ.

 1990 YILLARDA KABUĞUNA ÇEKİLEN OLUŞUMLAR 2000 ‘LI YILLARDA ALLATTİN ÇAKICI İLE BIRAKILAN YERDEN DEVAM ETMEYE BAŞLADI.

 Yanlarında daima TBMM de kimi zaman iktidar kimi zaman muhalefet de olan MHP hep oldu. Tıp  kanser, yiyecekler içeceklerden ya da doğanın kirlenmesiyle bozulan hücrelerin çoğalarak organı yok etmesi der. Ülkenin bedenine giren siyasetçiler de devletin hücrelerini bozar JOH, POH’ Alaattin Çakıcı, Sedat Peker ve irili ufaklı yasa dışı mafyalar  “ çürümüş iktidarlar böylece mafyayla iş yapma zorunda kalır. Ne yazık ki ülke son dönem de bu kaderi yaşıyor. 28 milyon silahlı radikal sağ, mafyanın ve SADADIN elinde.

 Artık çürümenin geldiği noktayı düşünmek bile istemiyoruz. Devletin parlamentosu var ama devletin gerçek sahibi olan milletİ unutmuş. Tek adam sistemi paramiliter oluşumu doğru sürüklemekte. Görünüş de kurumsal amacı farklı gösterseler bile intikam temelli güçlerle aynı kafayı paylaşanlar devleti düzenini mafyalaştırıyor. Devleti kutsal gören bu oluşum bir yerde ülkenin varını yoğunu cebine doldururken kutsallığını arka plana atmakta sakınca görmüyor. İnsan öldürüyor katliam yapıyor.

Basında dünyada ki uyuşturucu babalarının yolgeçen hanı yaptığı Türkiye. Dünya da uyuşturucu kullanımında da ikinci sırada olan ülke. “ Dindar nesil derken” kokainci, pudra şekerci nesil oldu canım millet. Siyaset ağzına kadar pisliğe gömülmüş. Rakı satan büfeyi kapatırken, beş ton kokaini görmeyenler, marinalara çöken eski derin devlet adamları, hala devlete iş gören derin devlet in tetikçileri. Mızrak çuvala sıkmayınca önce devleti yiyen kan emiciler pastayı paylaşamayınca bir birini yemeye başladılar. Biz masum halk karanlık ışıksız iktidarın pisliğini Sedat Peker gibilerden öğrenmiş olduk.

İKTİDAR İSE DUYMADIM GÖRMEDİM HABERİM YOK MADUN DA

Sedat Peker, bir siyasetçiye her ay on bin dolar maaş ödedim derken Süleyman Soylu’da Peker’in iddiasını teyit etti. Peker her ay on bin dolar para ödediğini açıklarken iktidardan ses çıkmadığı gibi TBMM başkanından her hangi bir hamlesini vatandaş duymadı. İç işleri bakanı suçluyu bildiği halde konuşmuyor. Bunu vatandaş yapsaydı hakkında soruşturma açılır hapishaneye gönderilirdi. Savcı ve hakimler yedi uyuyanlar gibi uykudalar Allaha şükür.  Soruşturma açılması için ellerini arkasına koyup yürümesi kafiydi.

YEDİ UYUYANLARA YEMLİHA İLE KATMİR HABER VERİNCE SAVCI  ANCAK SORUŞTURMA AÇIYOR.

Dert bir olsa gam yemeyecek ülke; Adana’nın Karataş ilçesinin MHP’li başkanı görgü ve bilgilerini ilerletmek, başka kültürleri tanımak için Yunanistan’a Mehteran ekibiyle “ “ Neslin dede “marşını çalarak gidiyorlar. Tarihi mehter takımı Viyana kuşatmasında aylarca borozan çalarak kentin halkının aklını aldı. Şimdi ki mehteran ise kapkaççılar.  Gri pasaportlu yirmi kişi üç ileri iki geriyi hep ileri yaparak ülkeden kaçmış kayıplara karışmışlar. Yirmisinden haber alınmadığı ortaya çıkınca gülesin mi ağlayasın mı ? Ülkeyi soyanlar kaymağını yiyen sırtlanlar yavaş yavaş Abbas yolcu diyor anlaşılan.

Ayasofya; aziz bilgelik de “ düşman atıldı da kimi itini, kimi bitini ki mi de piçini bıraktı” der halk bilimciler. İşin ilginç tarafı camiye özel seçilmiş gibi bulunduğu yeri Türk olmanın şerefini özümsemeyenler her nedense dinin üst makamlarına inadına getirilip millete tarihine yasalarına, kültürüne, değerlerine idarecilerin gözünün içine bakarak hakaret etmekteler.

 Ayasofya’nın minberine çıkarak 11 yıl cepheden cepheye koşan düşmanı ülkede atan, adının Miçyotakis olmasını engelleyen çalmadan cebini doldurmadan, cebindekini milletine bırakan kurucu lider Atatürk’e hakaret eden akıl hastası İskilipli Atıf gibi Yunanın yanında, Mustafa Sabri gibi İngilizin yanında Fesli gibi de Yunan hasretinde olan sahtekara düşmanın giderken ülkede bıraktığı hangisi uygun acaba? 

Siz söyleyin. Mustafa Kemal Atatürk’ün önünde saygıyla eğiliyorum.
Bu haber 1833 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI