Bugun...
Reklam
Reklam


AYZAMAN CENGİZ YAZDI İŞBİRLİKÇI DAMAT FERİT.
DAMAT FERİT PAŞA, İŞGAL ALTINDA ANADOLU. ÜLKEYİ KURTARMAK İÇİN CANINI FEDA EDEN ELLERİ NASIRLI AYAKLARI ÇIPLAK HALK. ONLARIN KARŞISINDA HEM DÜŞMAN HEM DE İŞBİRLİĞİ YAPAN HÜKÜMET VE DİŞİŞLERİ BAKANI DAMAT FERİT

AYZAMAN CENGİZ YAZDI İŞBİRLİKÇI DAMAT FERİT.
+ -
Reklam

İŞBİRLİKÇI DAMAT FERİT.

DAMAT FERİT PAŞA,  İŞGAL ALTINDA ANADOLU. ÜLKEYİ KURTARMAK İÇİN CANINI FEDA EDEN ELLERİ NASIRLI AYAKLARI ÇIPLAK HALK. ONLARIN KARŞISINDA HEM DÜŞMAN HEM DE İŞBİRLİĞİ YAPAN HÜKÜMET VE DİŞİŞLERİ BAKANI DAMAT FERİT

Bu günü yaşananları anlamanın kodları dünde saklı.  Tarihin çok derinliğine inmeye gerek yok Çanakkale Savaşında hezimete  uğrayan İngiltere Fransa . Egenin soğuk sularına gömülen gemiler. Sultan  ve kabinesinde dışişleri bakanlığı yapan Damat Ferit Paşa, işgal altında Anadolu. Ülkeyi kurtarmak için canını feda eden elleri nasırlı ayakları çıplak halk. Onların karşısında hem düşman hem de işbirliği yapan hükümet ve Dişişleri bakanı Damat Ferit.

Ya öncesi ! Ebu Suud’un çizgisinden sapmayan hazinesini ganimet üzerine oturtup Viyana hezimeti ile sınırlarına hapsedilen Avrupa sanayi devrimi ile yeniçağı açarken evlatlarını boğazlayan saray. Ekonomisini Galata  levanterlerine bırakıp, sarayda halk dan uzak yaşayan Osmanlının sonu ise parçalanma oldu. Bir avuç vatansever aydın Mustafa Kemal ve arkadaşlarının insanüstü çabalarıyla sırtlanlardan topraklarımız alındı. Bağımsız Türkiye Cumhuriyet kuruldu.  O kahramanlar  fabrikalar, yollar, hastaneler, üniversiteler eğitim, sağlık, sanayi, kültür seferberliğiyle dünyaya örnek oldular.

Sistemle 57 hükümetin hiç bir sorunu olmadı. 58. AKP hükümeti 2002 kuruldu. Başbakan ise Recep Tayyip Erdoğan’dı. Başbakanın birde BOP projesinin eş başkanı görevi vardı.  ABD’nin   Pentegonun  siyaset bilimcisi Sanmuel Huhtınton’un , İlk isteği  “Türkiye Atatürk’ün mirasını ret etmeli” BOP projesi yürürlüğe girmişti Orta Doğuda  “ Arap baharı” .. Mısır, Suriye, Libya ve Suriye olmak üzere ülkelerde  iç savaş çıkarıldı. Kaos büyüktü ölümler linçler yok olan hayatlar biten ekonomiler parçalanan toprak larla milyonlarca mülteci. Büyük Orta Doğu projesi amacına ulaşmıştı. Beş milyon Suriyeli ülkemizde mülteci olarak ekonomik sosyal ve demogratif sorun oldu. ABD ise boşalan topraklara üsleri kurarken bir yandan da PYD’ye oluşturduğu yerleşimde  devlet çekirdeğini oluşturdu. BOP projesi durmuyor çalışıyordu. Türkiye’de ki çalışmaları iç isyan değildi çünkü Türk halkı komşusuyla çatışmayacağını önceki deneyimlerde gördü.

  Bizde ki oyun İktidarla ve tarikatlardı. Projeyi zamana yayarak yerine getirme işine başladı önce dünyanın en disiplinli ordusunu hallaç pamuğu gibi attı. Eğitimle çocuk oyuncağı gibi oynandı, sağlık sistemini tarikatların eline bıraktı, ekonomi de İMF’ye  öcü derken Londra’da kraliçenin bile yetkisi dışında bir avuç tefecinin eline ülkeyi bıraktı. Cumhuriyetin tüm kazanımları özelleştirme oyunu ile yandaşlara peşkeş çekildi. Ülkede beş müteahhit seksen üç milyondan büyük oldu. Saray kefen parasının üstüne oturdu. Merkez bankası tam takır kuru bakırdı.

Ülkenin içinde bulunduğu fotoğraf 1900 Osmanlının çöktüğü yılları hatırlatıyor.  O günkü gibi halk yoksullaşırken iktidar yanlıları milyoner sayısını yüz binlere çıkardı. Onlar çoğaldıkça halk fakirleşti Hukuk sadece muhalifler için çalıştı, zina tecavüz normalleşti, rüşvet su gibi gereksinme oldu, kadın ölümleri tavan yaptı, yalan artık hayatın gerçeği oldu. Milletin değerleri yok sayıldı, dini değerler törpülenip yeni ve nasıl nice olmayan din peydahlandı.                                                                                    

Yalanla algıyla ömrünü uzatmaya çalışan, med-cezir yaşayan iktidar emperyallerin gemisiyle ülkeyi karaya oturtuldu. Ülke hasta olunca Avrupanın  her daim  piyon olan Yunanistan Ermenistan zaman kayıp etmeden sahneye indirildi. Geçmişte kayalık için savaşa girmeyi göze alan ülke, on altı adacığı sessizce Yunanistan’a veren siz. 400 Km uzağında ki Meis adasını neredeyse Antalya ve kıyılarını içine alan kıta sahanlığı talebi. Akdeniz’deki doğalgaz aramalarında Türkiye’yi yok sayma cesareti ise başka hamlesi oldu. Yüz verince astar istedi Yunan.  Lozan’ı yok sayan siz, Atatürk ve arkadaşlarının kahramanlıkları küçümserseniz ”Kemalizme  son verin Osmanlıyı övün” diyen, Graham Fuller sözünü tutup övdünüz, Kurt   Ziemke  “Yapılması gereken Atatürk’ün din düşmanı olduğu fikrini yayın”. Sözünü yerine getirerek yüzlerce tarikatı beslediniz ülkeyi yüz yıl geriye götürdünüz .  Parti proğramınız  sizi  ele vermekte. Dış politika da terlikçi diplomat olmaz , 6 ay kursla maliye, okul var diye Milli Eğitim, hastanesi var diye Sağlık uyuyan prenses den sosyal güvenlik bakanları olmaz. Bunların varlığı diğer bakanlıkların fotoğrafı. Döviz fren tutmuyor, halk aç işsiz!

 Hayal satmayı bırakın ve beceremediğinizi kabul edip ya istifa ya da seçime gidin.
Bu haber 9878 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI