Bugun...
Reklam


AYZAMAN CENGİZ YAZDI ’’DARULHARP + BOP POJESİ + TEK ADAM = ÇÖKEN TÜRKİYE’’
AYZAMAN CENGİZ YAZDI ’’DARULHARP + BOP POJESİ + TEK ADAM = ÇÖKEN TÜRKİYE’’

AYZAMAN CENGİZ YAZDI  ’’DARULHARP +  BOP POJESİ  + TEK ADAM  =  ÇÖKEN TÜRKİYE’’
+ -
Reklam

AYZAMAN CENGİZ YAZDI

’’DARULHARP +  BOP POJESİ  + TEK ADAM  =  ÇÖKEN TÜRKİYE’’

“ NE LONDRA KONFERANSI NE ATOM BOMBASI BİR ELİNDE AYNA BİR ELİNDE CIMBIZ UMURUNDA MI DÜNYA”ORHAN VELİ’YE BU ŞİİRİ YAZDIRAN DUYGU NEYDİ ? BİR ELİNDE BOP, BİR ELİNDE DARULHARP, BİLİNÇALTINDA CUMHURİYETİN 100. YILI OLAN 2023! YİRMİ SENEDE İÇİNDE EN ÇOK TEKRARLANAN CÜMLE .

“ Ne Londra konferansı ne atom bombası bir elinde ayna bir elinde cımbız umurunda mı dünya”Orhan Veli’ye bu şiiri yazdıran duygu neydi? Annelerin atom bombası patlarken cımbızla işi olur mu ? olası değil. Acaba şair ülkede yanlış giden şeylere parmak basmak mı istemiş? Orhan Veli yaşasaydı bu cümleyi nasıl yazardı  “ Bir elinde BOP, bir elinde

DARULHARP, BİLİNÇALTINDA CUMHURİYETİN 100. YILI OLAN 2023!

Yirmi senede içinde en çok tekrarlanan cümle !

Türk halkı aç, susuzmuş, karanlıktaymış, üşüyormuş, kirasını ödeyemiyormuş, ilacını alamıyormuş, ekonomi yerle bir olmuş, dış borç gırtlağa gelmiş, ordu liyakat yokmuş, eğitim tepe taklak olmuş, doktorlar ülkeyi terk ederken hastalar kadavraya dokunmadan mezun  lise düzeyindeki  tıp fakültelerinin mezun ettiği asistan doktorların elinde yaşamla ölüm arasında bocalıyormuş, eczana lerde ilaç yokmuş, hasta randevuları  en yakın bir ay  ya da bir yıl süre veriliyormuş, hazine tam takır maliye bakanı gözlerime bakın diyen pozitif düşünün diyen  maliye. Tüm yaşananlar Erdoğan’ın UMRUNDA MI İSTEDİĞİ BU DEĞİL MİYDİ?

Sn. Erdoğan güvenliğinizi emanet ettiğiniz danışmanınız Adnan Tanrıverdi’nin manifestosunda  “ yeni anayasa hazırladık, hazırlık içindeyiz Mehdiyi bekliyoruz, İstanbul başkent olacak ülkenin dili Arapça ikinci dil ise Türkçe olacak” Öyle mi olacak? Anayasayı ılgaya teşebbüs diyerek dar ağacına giden bu ülkede gençler oldu. Zahmet olmasa hukuksal yolu açın hakim ve savcıları göreve çağırın. EŞ BAŞKANIN görevi. Birincisi orduydu ilk etap da program gereği projenin diğer ayağı olan FETO kardeşiyle göstermelik darbe girişimi ve parçalanarak yok edilmeye çalışılan şanlı Türk ordusu. Senaryo çok iyiydi biraz CİA koksa da görevinizi yerine getirildi. Ülke uzun süren olağanüstü hal ve getirdiği antidemokratik yasa değişikliği, ikinci ayak eğitim onu da bitirdiniz hiçbir dünya sıralamasında yer alamayan üniversiteler, hiçbir Prof. Bilimsel makale yayımlamıyor yayımlananlarda çalma çıkıyor.

 SAĞ ELİNDEKİ DARUL HARP;

 Derki islami siyasetin hâkimiyeti dışında kalan yönetim ve hukuk düzeni İslam esaslarına uymayan esaslara göre yaşamayan her ülke darul harpdir. Bu kurallara uyulmadığında siyasi islam tarafından öldürme, malına, mülkine el koyma hakkı vardır denilmekte. Onun için mi Türk milletinin tüm varlıklarına el koydunuz. Üçüncü cumhuriyetin hayat verdiği sanayii üretim tesisleri satarak fabrik bacalarını kapatınız. Dördüncü ayak tarım ülkenin taşını toprağını betona çevirdiniz, toprakları siyanürl zehirlediniz. HES’ lerle küçük dereleri ve bitki örtüsünü yok ettiniz. Halkın vergisiyle hazine garantili 5’li çeteye ülkeyi  soydurdunuz. Tarihimizle oyun oynadınız, bayrağımıza, İstiklal marşımıza laf ettiniz 2023 hazırlık mı bu?

 O yetmedi Eş başkan olmanın sorumluluğuyla Akdeniz çanağındaki Müslüman ülkeler demokrasi v e ılımlı islam yalanıyla terör cennetine dönüştürdünüz. Sıra Suriye’ye gelmişti ülkenin içinde huzursuzluk çıkarıp Türkiye’yi Arap batağına sokmaya çalıştınız.

 Hükümetinizin TBMM sunduğu asker gönderme teskere teklifi 31 Mart da TBMM red edilince 70 bin ABD Joni’nin Türkiye topraklarına girmesi engelleyen akıl o gün ülkeyi kurtardı size rağmen. 8_10 milyon arasında Suriyeli Vs mülteciyi aziz topraklarına niye aldınız 1 milyon Suriyeliyi vatandaş yaptınız. Hilafetinizin halkı mı olacak. Ne olduğu belli olmayan teröristlerle ülkeyi istila ettirdiniz.

. Şimdi SADAT DİYELİM; Senelerdir adından bahsedilen gölge ordu,  adam öldürmek, terör eğlemi yapmak, iç savaş çıkarmak, insan kaçırmak, gayri nizami savaş birçok yasa dışı işlevlerle anılan örgütün finansmanın bir kısmının kamu kaynaklarınca karşılanması gibi söylenti bulunmak da. Pislik yuvası ortaya çıkınca danıştığı Danışmanı Tanrıverdi’ görmedim duymadım tanımıyorum 84 milyon vatandaşın karşısında söylediniz. Sağ elin sol elle kardeşler dedik ya: Sağdaki Darul harp soldaki BOP projesi üçüncüsü ise  Tek adamın bilinçaltı kardeşliği ülkeyi yok etmeye devam ediyor. Onun için mi TİKA’adı altında UNESCO ya da BM.  Rolüne bürünerek vergilerimizi ülkelere gönderdiniz. Eş bşk. şimdi ne kadar zengin olduğunuzu bilmiyoruz ama uluslararası bilgilerde üç kuşak milyarder iş adamın oğlu olan Turump ’dan zengin olduğunuz söyleniyor.

 Ne demiştiniz elinizdeki nişan yüzüğünüzü gösterirken“ Bir yüzüğüm var eğer ileride servetim farklı olursa bilin ki hırsızlık yapmışımdır” paranızla bu yardımı yapın. Eş başkanlık şapkanızla  ılımlı islam ve demokrasi  Pantegonun siyaset bilimci BOP projesinin babası Yahudi  Prof Samuel  Hundıngton ‘un uzun yıllar Sonra sizinle aradığını buldu  Irak’da 1,5 milyon Mısır’da iç karışıklıklar, ölümler paramparça olan Libya, Cezayir Fas, Suriye’de milyonlar evlerinden ayrılmak zorunda kaldı ve Türkiye’nin demografik yapısına, ekonomisine atılan bomba oldu, o kan sizin ellerinize de bulaştı..  BOP projesi  sözde hedef İran’dı,Iran vitrinde kaldı hedef noktasında olan Türkiye’ymiş meğer 2002 den beri ülkenin üzerinde oynamaya sayenizde devam edilmek de. Tanrıların vatanı, tarihin anası Anadolu’yu ele geçirme ütopyasının Türkiye mümessili siz oldunuz.  Sürgünde olan Gürcüleri, Yahudileri kabul eden Türkiye oldu. Hala bilinçaltınızda Türk’lerle ilgili sorununuzu merak ediyorum sizi belediye başkanı etti, sizi başbakan etti, sizi cumhurbaşkanı etti ama siz bu görevleri alacak doğru insan değilmişsiniz,  ihanet edeni Türkler affetmez.

 
Bu haber 628 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI