Bugun...
Reklam


AYZAMAN CENGİZ YAZDI CEHALETİN TUTKUSU KARANLIKTIR
CEHALETİN TUTKUSU KARANLIKTIR ONLAR AYDINLIK DAN KORKAR, SORGULAMADAN KÖRÜ KÖRÜNE BAĞLANIR ONA. O YÜZDEN CEHALETLE İDARE EDİLEN ÜLKELER GELİŞMEZ KARANLIĞA MAHKUM OLUR.

AYZAMAN CENGİZ YAZDI CEHALETİN TUTKUSU KARANLIKTIR
+ -
Reklam

CEHALETİN TUTKUSU KARANLIKTIR ONLAR AYDINLIK DAN KORKAR, SORGULAMADAN KÖRÜ KÖRÜNE BAĞLANIR ONA. O YÜZDEN CEHALETLE İDARE EDİLEN ÜLKELER GELİŞMEZ KARANLIĞA MAHKUM OLUR.

Oyüzden cehaletle idare edilen ülkeler gelişmez karanlığa mahkum olur. Cehalet iktidarsa deniz kurur, dağın altı oyulur çöker, ormanlar, bitki örtüsü, hayvan çeşitliliği yok olur. Devlet göçer, haydut iş adamı kisvesine girer coşar da coşar, şeyh de uçar da uçar !

 Ülke de cehalet iktidardaysa; Karadeniz, Akdeniz, Marmara, Ege denizinin kıyıları, koyları talan edilir doğal yapı yok edilir. Kaz dağı Çanakkale, Rize de ki toprak ana altın için hoyratça soyulur. Ormanlar bir türlü doymayı bilmeyen vahşilerce tıraşlanır, siyanürle yeraltı yer üstü suları zehirlenir, doğa can çekişirken akarsular kurur. Bozulan iklimle de halkının geleceği yok edilir.

Ülke de cehalet iktidardaysa; Denizi, dağı, ormanı, devlet ve barındırdığı insanların hak ve hukuku yok edilir. Anakara coğrafyası çekilmez hale getirilir. Halk ise ya intihar ya da yurt dışına git demenin yolunu  seçtirir.  Edwer Murrow der ki “koyundan oluşan millet kurtlardan oluşan hükümet doğurur” .

Ülke de cehalet iktidardaysa;  devletin en önemli millet ayağını kaydırır. Yanında yakınında ki karanlık olur. Mafya, kara para aklayan, kokainciler derin devlet yasa masa tanımayanlar yer altından yeryüzüne çıkarlar. Sonra mı? Bakanın, iktidarın kirli çamaşırları karanlık adamlar tarafından beraber yaptıkları bölüm bölüm dizi oldu. Öyle ki 15 milyon izleme ile haftanın fenomeniydi. Ülke tarihinin en karanlık en derin foseptik çukuru patladı ortaya logar kokusu yayıldı.  

Ülke de cehalet iktidardaysa; Mafya lideri devletin resmi evrakını dosyadan çıkarır sunar ekranda. Yetmez ülkeyle iktidarla dalga geçer. Eğitim, sağlık da şeyhlerin elinde oyuncak olur. Koyun dan oluşan millet kurtlardan oluşan iktidar doğurur ya! İktidar halkın 128 milyar dolarını yok edip nerede nasıl yaptığını açıklamaz. Kokuşmuşlukla ilgili Meclise sunulan araştırma önergelerine hayır ve red der. Ticaret Bakanı kurumuna kendi şirketinden dezenfektanı piyasa değerinin üç katına satarken iktidarın sesi çıkmaz neredeyse, madalya ile şereflendirilmek üzere paye verir.   Ülkede cehalet iktidardaysa; Merkez Bankasında 40 milyar kefen parası fona da damatla birlikte fonlanır. Kara gün parası esnafa verilmez. Çocukları yatağa aç girerken,  zamanında getirilmeyen aşı yüzünden ölüm ve vaka sayısında pik yapar.

Ülke de cehalet iktidardaysa;  Devleti idare edemez iki bin yıllık devleti ağzına burnuna sürer. Söyleyecek yalanı kalmadığı gibi inanan da olmaz.  Artık çocukların karnı doysun coronadan annesi babası ölmesin. Son on günde 4500 insan salgında öldü. Aşı yok ülke salgınla baş başa bırakıldı. Sıra   

dan hırsız olsa para cüzdanı çalar. Politik hırsızlar geleceği, hayalleri,  bilgiyi, eğitimi, sağlığı, ormanı, fabrikaları, yeraltı yer üstü değerler, suyu, havayı, insanların hayatını çalar. Hakkınızı helal edin der.  Helallik ister…

“Vatan dürüst bir adam tarafından inşa edilir ve bir hain tarafından yok edilir. Sümer atasözü”




Bu haber 1884 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZ



İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI