Bugun...
Reklam
Reklam


AYZAMAN CENGİZ İN KALEMİNDEN MARAŞ KATLİAMI !!! 43.YIL
O GÜN MARAŞ’DA BULUTLAR AĞLADI, O GÜN KUŞLAR AĞLADI, O GÜN YÜREKLER YARALANDI. O GÜN KENDİ CANINDAN KANINDAN OLAN 140 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ. NİYE ÖLDÜRÜLDÜ? ÖLDÜRÜLENLERİN SUÇU NEYDİ? ÖLDÜRÜLENLERİN SUÇU ÇOKMU BÜYÜKTÜ ? ARAB’IN

AYZAMAN CENGİZ İN KALEMİNDEN MARAŞ KATLİAMI !!! 43.YIL
+ -
Reklam

O GÜN MARAŞ’DA BULUTLAR AĞLADI, O GÜN KUŞLAR AĞLADI, O GÜN YÜREKLER YARALANDI.

 O GÜN KENDİ CANINDAN KANINDAN OLAN 140 KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ. NİYE ÖLDÜRÜLDÜ? ÖLDÜRÜLENLERİN SUÇU NEYDİ? ÖLDÜRÜLENLERİN SUÇU ÇOKMU BÜYÜKTÜ ? ARAB’IN YAŞAM ŞEKLİ DEĞİL HORASAN KÜLTÜRÜ DİYENLERE O GÜN SOY KIRIM YAPILDI. O GÜN YAĞMUR YOKKEN BULUTLAR AĞLADI,

19 - 24 Aralık 1978 günlerden Cumartesi, 43 sene önce Cuma günü ülkede savaş yoktu, işgal yoktu çeşitli ırk yoktu. Ama o gün kendi canından kanından olan 140 kişi öldürüldü. Niye öldürüldü, öldürülenlerin suçu neydi? Niye? o gün soy kırım yapıldı? O gün yağmur yokken bulutlar niye ağladı? toprak akan kana niye? İnledi, O gün onlar insan değildi, onlar ağızları, köpükleşmiş vahşilerdi. O gün o yüz karası manzarayı Maraşlılar zevkle izlediler. Vicdanları karanlığa teslim olmuş, gözleri kör, kulakları sağırdı.  O gün onlar yaktılar, parçaladılar çocukları  o gün kadınlara tecavüz ettiler, o gün  kazanda pişirdiler bebekleri, o gün anacıklarının kocalarına  yalvardığı gibi “  GİTME BENİ FRANSIZ GAVURUNA BIRAKMA BARİ SEN ÖLDÜR” dediği gibi kocalarına” Beni öldür beni onların ellerine bırakma diye yalvaran kadınlar vardı . O zaman sormak lazım ne farkınız var Fransız’dan Ermeni’den?

Tarihin derinliğindeki hastalıklı düşüncenin ses vermesiydi o gün.  Hastalıklı düşüncenin Alevi-sunni ayrışması olarak günümüze aktarılmasıydı.  Yavuz Sultan’nın Mısır’dan bin din adamı getirmesiyle başlayan karanlık , Öyle ki bu düşünce  imparatorluğun kurucu milleti olan  TÜRK’Ü  altı yüz yıl yok sayar. Türk Osmanlıdır. Türk ismini ancak Avrupalı’lar söyler. Ta ne zamana kadar cumhuriyet dönemine kadar.  O gün katiller Şeyhülislam SUUD’Un ,o gün  İbni Kemal’in, o gün Sarı Hamza’nın Arap  kültürüne din diye diretmesiydi. HZ Muhammed’in düşüncesine yer vermeyen yobazların düşüncesinin hortlamasıydı. 

78’li yıllar dünyada olduğu gibi ülkemizde de öğrenci hareketleri, işçi hareketleri, özgürlük hak, hukuk, tam bağımsız Türkiye diyen solcu-devrimci düşünceyle, Araplaşdığının  hatta Arap kültürünü din olarak kabul eden ülkücü diyemeyeceğim, zira bu güzel sözün kirletilmesini istemem. Cahil orta çağ düşüncesindeki topluluğunun yaptığı insan ve kültür kıyımıydı. Katliama uğrayanlar solcular emperyalist ABD askerini  “ GO HOME”  diyerek boğazın soğuk sularına atarken, soy kırım yapan düşünce   Amerikalıların yanında “ kahrolsun komünistler” diyordu. Karanlık düşüncenin karın ağrısı da CHP iktidarınca atamalar ve kabullenmemeydi. Katiller, Alevilere solculara sataşmaya, sorun çıkararak rahatsız etmeye başladılar. Maraş’da yaşayan Alevilerin büyük çoğunluğu Dulkadir ile Denişment Oğullarının torunlarıydı.

 Önce Alevilerin kapıları  “nüfus sayımı ile ilgili işaretliyoruz” diyerek kırmızı boyalarla çarpı işareti konuldu. Daha sonra ülkücü gençlerin gittiği sınamaya ses bombası atıldı. Sonra telefonla “ülkücüler bombalandı “ yalanıyla halk galeyana getirildi. O gün Töb-Der üyesi iki öğretmenin öldürüldü, cenazeleri camiye alınmadı, cenazeye katılanlara saldırıldı. Tabutlar yerler de süründü. Çatışmada üç ülkücünün öldürülmesiyle tansiyon yükseldi. O gece ülkücü kurmay gurubu öldürülen gençlerin intikamı için yemin etti. Maraş Valisi yazılı ve sözlü emirle öldürülen üç gençle ilgili tören yapılamayacağını söylemesine rağmen, belediye hoparlöründe anonsla “şehitlerimizin cenaze törenini tüm Maraş katılması” daveti yayınlandı. Bu açıklamayla camide tabutların içinde saklanan silahlar alınarak kalabalığa “Allahu ekber Alevilere ölüm” diyerek alanlara koştular. Hedef Alevilerin yaşadığı mahalleler, önceden tespit edilen evlerdi. O gün Maraş ikinci defa Fransız işgaline uğramıştı. Sanırım Fransızlar bunlar kadar acımasız ve cani değilmiş.

 Erzurumluyum, büyüklerim anılarda Ermeni, hamile kadınların karnını yarıp bebeğin yüreğini çıkarırdı, Maraşlı canide bunu yaptı,  evlerine sığınanları eşlerine şişe şişe gaz verip yakarken, insan çığlıkları yürekleri parçalarken, gülerek onlar dışarı çıkmaya çalışanlara kurşunla, bıçakla, sopayla saldırıp öldürdüler, geçmişte Ermeni’de yapmıştı Maraşlı cani de yaptı, Ermen’i tecavüz ederdi Maraşlı sapık da  tecavüz etti, Ermeni kafa keserdi, Maraşlı cani de kesti, 14 yaşında ki Ali bulunmaz araştırılır komşunun bodrumunda canlı canlı yakıp sonrada parçaları kazanda bulundu. Ermen’i yapar mıydı ? Sanmam.   Maraşlı’ı yaptı o gün. Ermeni evde göze gelen parayı altını halıyı kilimi götürdü,  Maraşlı da çaldı. Ermeni saldırılarında kadınlar ya intihar eder ya da kocasına “beni sen öldür gâvurun eline bırakma. O gün alevi kadında kocasına yalvardı beni sen öldür onların ellerine bırakma Allah aşkına, Muhammet aşkına, Ali aşkına dedi…Ve o gün yüz kırk kişi öldürüldü canilerce .

O GÜN MARAŞ’DA BULUTLAR AĞLADI, O GÜN KUŞLAR AĞLADI, O GÜN YÜREKLER YARALANDI… BU OPERASYONLA, KATKISI  OLAN MIT,  ASKERİ İSTİHB. JANDAARMA İSTB ANKARA ’YA BİLGİ AKTARMADIĞI İÇİN İNSANLIK SUÇUNA ORTAK OLMUŞTUR.( DÖNEMİN İÇİŞLERİ BAKANI HASAN FEHMİ’NİN BEYANI)  İNSANLIK SUÇUNDA ZAMAN AŞIMI OLMAZ  O HAİNLERİN HUKUK ÖNÜNE ÇIKARILMASI  CEZA ALMALARI YÜREKLERDEKİ ACIYA MERHEM OLUR. HALK VE ÖZGÜN TÜRKLER ( alevilerin ne kadar) DÜŞMANI VARSA ÜZERİNE ALLAHIN LANETİ YAĞSIN DİYORUM.
Bu haber 1862 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI