Bugun...
Reklam
Reklam


AYZAMAN CENGİZ’İN KALEMİNDEN BİTMEYEN GECENİN SABAHININ ADI 29 EKİM 1923’DU
BİTMEYEN GECENİN SABAHININ ADI 29 EKİM 1923’DU CUMHURİYETİMİZ 97 YAŞINDA ATATÜRK “ YARIN CUMHURİYETİ İLAN EDECEĞİZ

AYZAMAN CENGİZ’İN KALEMİNDEN BİTMEYEN GECENİN SABAHININ ADI 29 EKİM 1923’DU
+ -
Reklam

BİTMEYEN GECENİN SABAHININ ADI 29 EKİM 1923’DU

CUMHURİYETİMİZ 97 YAŞINDA ATATÜRK “ YARIN CUMHURİYETİ İLAN EDECEĞİZ

ATATÜRK “ yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz” dedi bitmeyen gecenin sabahın adı 29 Ekim 1923 ‘dü günün adı “CUMHURİYETİ” artık. Özgürlük bağımsızlık bayram oldu millet için. Bağımsızlık günleri bayramları iktidarda sorundu ya hasta ya da sudan bahanelerle tarihin mihenge taşı olan bayramlar korku nefret kabul etmemen duyguları içinde kutlamalara yasak getirilmekte. Bu özel günlerin anlamını kabul etmemek tarihe ihanettir. Bu evreye gelmek için her yanı ateş ve barutla  yanan toprakların, yaşlıları, aydınları, donanımlı gençler  Anadolu’da, Libya, Galiçya’da Suriye’ de Yemen çöllerinde  on iki yıl çarpışanları çöl kumlarınca  yok edildi. Elde kalan bir avuç inançlı boğaz da demirleyen İngiliz zırhlılarına “geldikleri gibi giderler” diyen Mustafa Kemal ve arkadaşlarıydı. Vatanları için her şeyi göze alan kahramanlar yoklukla da savaşarak Anadolu’yu kendi küllerinden var edip Türkiye Cumhuriyetini kurdular. Onların savaşı bitmemişti yeni başlıyordu, sıra koca imparatorluğu yok eden cehaletle savaşıydı. Bir ailenin, bir gurubun kulu değildi kanun önünde eşit haklara sahip bireylerdi ülke insanı.

Laiklik ilkesiyle din ve devlet işleri ayrılmış, demokrasi, hukuk sosyal devlet kavramı da anayasaya da yer almıştı.

97. yılını kutlarken gerici virüs cumhuriyetin en önemli ilkesi olan demokrasiyi sosyal devleti, laikliğin, hukukun, demokrasinin altı oyulmakta. Cumhuriyet ruhunu yok ederek Orta Doğu’da ki özgürlüksüz cumhuriyet hevesi içindeler. Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının yoklukla kurdukları ülke tanınmaz halede. Tarih ve Türkçeden halkı uzak tutma çabası her gün biraz daha ortaya çıkmakta.  Her alanda alternatifler oluşturan iktidar tarihçi olmayandan tarih yazdırırken, pandemi milli bayramları yok saymaya Hızır gibi mazereti.

Arap sevici iktidar diyor ki” cumhuriyet batı kültürünü alarak amorf gençlik oluşturuldu” Amorf; kristal   açık şeffaf  olmayan katı ve karanlık olan”. TUIK şeffaf mı? Sağlık bakanlığı Corona da şeffaf mı? Maliye Şeffaf mı? Yargıtay Şeffaf mı?, Danıştay şefaf mı, ‘2021 bütçesi şeffaf mı? Beş müteahhittin hesapları şeffaf mı? Velhasıl liste tü m kurum ve kuruluşlarla uzayıp gidiyor. Tüm kurum ve kuruluşlar “AMORF” sayenizde. Dünyanın parmak ısırdığı döneme amorf diyen iktidar kendini anlatmakta. Ülkede her şey zifiri karanlık da  gölgelerle yapılmakta. Vatandaşın yararı göz önüne alınmayarak bir gurubun, bir ailenin çıkarı doğrultusunda 168 kere değiştirilen ihale kanunu da örneklerden biri. Kindar ve orta çağda kendini arayan gençlik. En büyük özellikleri şeyhler tarikatlar ve işlenen günahlar yok edilen çocuklar, kaybolan onur ve ahlak.

“EY TÜRK GENÇLİĞİ “ amorf olmadı hep ileriyi gördü devrimci oldu, ülkücü oldu idam sehpasına ayağıyla vururken “Kahrolsun Amerika, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti” diyerek ölüme gittiler. Yeşil düşünce tarihin her döneminde iş birlikçi oldu İskilipli Atıf ’düşmanla iş birliği yaptı siz adını Çorum devlet hastanesine verdiniz tarihten hiç utanmadınız mı? Günümüzde “ne istedi de vermedik” dediğiniz Gülen hocanız TBMM bombalattı dış destekle. Gençlik;   (G- X-Y-Z ) kuşağı yapay zekayla uğraşan felsefeyi seven, düşünen üreten, şeffaflık ise olmazsa olmazları. Amorflar tarikatların karanlık dehlizlerinde sapık düşüncelerin içinde zaten.

 CUMHURİYETİMİZİN 97.YILI MİLLETİMİZE KUTLU OLSUN. BUDA GEÇER UMUDUNU KAYIP ETME.

 

 

 
Bu haber 5469 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI