Bugun...
Reklam
Reklam


AYZAMAN (CENGİZ)COŞKUNFIRAT YAZDI YAĞMUR YAĞDI 10 KASIMDA
BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÖLÜMÜNÜN SEKSEN BİRİNCİ YILINDA ÇOK ŞÜKÜR DEVLET HASTA OLMADI. O GÜN HER KARIŞ TOPRAĞI İNSAN SELİYDİ YAĞMURSUZ HAVADA GÖZYAŞIYLA ISLANDI BAYRAKLAR. UZUN YILLAR İÇİNDE EN YOĞUN ANMA KATILIMIYDI. ÇAĞDAŞI OLAN LİDERLER UNUTULURKEN, HALK ÖNDERİNE OLAN SEVGİSİNİ PAMUKLARA SARIP ALTIN KAFESLE KALBİNİN DERİNLİĞİNE İYİCE GÖMDÜ O GÜN.

AYZAMAN (CENGİZ)COŞKUNFIRAT YAZDI YAĞMUR YAĞDI 10 KASIMDA
+ -

AYZAMAN (CENGİZ)COŞKUNFIRAT YAZDI

YAĞMUR YAĞDI 10 KASIMDA

BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÖLÜMÜNÜN SEKSEN BİRİNCİ YILINDA ÇOK ŞÜKÜR DEVLET HASTA OLMADI.  O GÜN HER KARIŞ TOPRAĞI İNSAN SELİYDİ YAĞMURSUZ HAVADA GÖZYAŞIYLA ISLANDI BAYRAKLAR. UZUN YILLAR İÇİNDE EN YOĞUN ANMA KATILIMIYDI.  ÇAĞDAŞI OLAN LİDERLER UNUTULURKEN, HALK ÖNDERİNE OLAN SEVGİSİNİ PAMUKLARA SARIP ALTIN KAFESLE KALBİNİN DERİNLİĞİNE İYİCE GÖMDÜ O GÜN.

ACABA NEDEN;

Bu günü dünde aramak gerçeği; İngiliz gizli servisinin yeni  belgeleri arasında “ Mustafa Kemal devrimci çok dikkat edilmeli ona karşı muhaliflerle iş birliği yapılmalı.” Denilmekte. Şaşırdım mı? Hayır şaşırmadım. O dönemde İngiltere’ydi Mustafa Sabri, İskilipli Atıf, Ali  Kemal, Aznavur, İngiliz muhipler cemiyeti, damat Ferit’ın kurtuluş savaşında ki hainliği ile millete ülkeye verdiği zarar. Şimdi ise aynı düşünce ete kemiğe bürünerek karşımıza Feto, İsmail ağa, Menzil , Süleymancılar  yetmişe yakın dinci örgütle kuyrukları dışarıda bedenleri içeride iş başındalar.  Eğer;  başbakanı, milletvekili, bakanı, bürokratı, müdürü memuru “Türk demekten kurtulduk, Türk sözcüğü anayasadan çıkarılmalı” diyorsa, ABD başkanı da cumhurbaşkanına mektup yazar ekine meğrileri,  Ermeni soykırımını meclisinde çıkarır pul yapıştırır eline verir.

  Türk milleti cumhurbaşkanına yapılan hakaretten payını alır. Sonra dış işleri bize göre yok hükmündedir çöpe attık der. Dış politika buz üzerine yazı değildir. Diplomasi yüksek bilgi ve siyasi olgunluk birikim ister.  Önce ordu, arkasında eğitim, devamında ekonomi çökertilerek neredeyse Damat Ferit Paşa Kabinesi ve Serv’in ilk anları yaşamakta ülke.

Bu dönemde görmediğimizi gördük, duymadığımızı duyduk dedik ya bu yılki anmalarda hasta olan yoktu. Olmaz mı  Anıt kabirde konuşlanmış o anı bekleyen hasta trol gurubu; Cumhurbaşkanı geçerken hazır kıta  “Recep Tayyip Erdoğan “ diye slogan attılar, bunun adına saygısızlık denir. Muhabirin ” mozoleye gittiniz mi? sorusuna “hayır” diyen trol gurubu verilen görevi yerine getirip ayrılmaları ise düşündürücüydü.

Başka partilerde olsa genel başkanın bilgisi dışında denilebilir. AKP’de bunu düşünmek güneşe yolculuk gibi imkansız. Yapılan davranış çirkin ve kaba. Erzurum yöresinde bir deyiş vardır.” Kazla tavuk tartılır, tavuğun kanatları yırtılır.  Mete’den başlayıp Fatih Sultanla devam eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’le de taçlanan koca tarih yatıyor. Tavuk yerini bilmeli değil mi?
Bu haber 1463 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI