Bugun...
Reklam


ALEVİLER İŞGALCİ İSRAİL DEDİ
MEZİTLİ ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİ ŞUBE BAŞKANI FERDİ KOÇ İSRAİL’İN FİLİSTİN'E SALDIRISINI KINADI, " İŞGALCİ İSRAİL DEDİ.

ALEVİLER İŞGALCİ İSRAİL DEDİ
+ -
Reklam

MEZİTLİ ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİ ŞUBE BAŞKANI FERDİ KOÇ İSRAİL’İN FİLİSTİN'E SALDIRISINI KINADI, " İŞGALCİ İSRAİL DEDİ.

Mezitli Alevi kültür dernekleri şube Başkanı Ferdi koç Dernek  binasında düzenlediği  Basın Açıklamasında 1948  İsrail’in Filistin topraklarını işgal ettiğini vurgulayarak, “Ortadoğu’da bulunan devletler ABD emperyalizminin işbirlikçisi olarak İsrail’le ilişkilerini sürdürüyorlar. Bugün Filistin halkının yaşadığı trajediden Ortadoğu devletlerinin ve Türkiye’nin sorumluluğu bulunuyor. Filistin halkının büyük çoğunluğu kendi toprakları dışında yaşamak zorunda bırakılmış, kendi topraklarında yaşayanlar da can güvenliğinden yoksun açlık ve yoksulluk için mülteci gibi yaşamaktalar.

 Filistin halkının kendi kendini yönettiği, kendi geleceğini belirlediği devlet olma hakkı gasp ediliyor ve buna neyazıki Ortadoğu devletleri seyirci oluyor. Bu durum Siyonist İsrail’in saldırı ve işgalini teşvik etmektedir” diyerek, İsrail’in işgal ettiği topraklardan çekilmesi için mücadelenin şart olduğunu belirtti.

Başkan Koç Daha dün Irak,ta binlerce sivil, çocuk, kadın katledildi.AbdIrak,i işgal etti.Petrolun sahibi oldu.bunlari işbirlikçileri IŞİD,el.kaide.ihvan gibi kendilerine İslamcı diyen insanlık dışı örgütlerlerin desteğiyle yaptı.

Suriye,de aynı örgütlerin insanlık dışı katliamlarına tanık olduk.Suriyedeki savaş alanı, İsrail'in bölgede güçlenmesi üzerine kurgulanmıştır.Bu örgütleri en büyük desteği ABD ve İsrail vermiştir.

İran,in iç işlerine karışması,kendine bağlı İsrail'i güçlendirmek içindir.

Libya,da savaş çıkararak, ülkenin ılımlı Devlet adamı kadafi,yi ülkenin hainlerince linç ettirdi..

ABD emperyalistlerinin en büyük destekçileri, bölgede güçlü olan petrol zengini Arap ülkeleridir.Arap ülkeleri İsrail'in saldırılarına seyirci kalarak ihanetlerini sürdürüyorlar.

68 GENÇLİĞİ FİLİSTİN’E GİTTİ

Siyonist İsrail işgaline karşı direnen Filistin halkıyla omuz omuza savaşan Türkiye’den Deniz Gezmiş ve diğer gençlerin gittiğini vurgulayan k Mezitli Alevi kültür dernekleri Başkanı Koç, “Filistin halkına anlamlı desteği dün olduğu gibi bugün de devrimciler, sosyalistler veriyor. Mazlum halklara destek, inançları, kimliklerine göre verilmez. Bu nedenle  Filistin halkının yanındayız. İşgalci Siyonist İsrail devletini kınıyoruz. Filistin halkının kurtuluşu, Ortadoğu’daki gerici devletlerin yıkılıp demokratikleşmesinden geçtiğini bir kez daha vurguluyoruz” diyerek Türkiye başta olmak üzere Ortadoğu devletlerinin İsrail’le ekonomik, askeri, siyasi tüm ilişkilerini derhal kesmesi gerektiği  soyledi.
Bu haber 820 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI