Bugun...
Reklam
Reklam


AKDENİZ ESKİ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK, MAAŞININ DIŞINDA HER AY İKİNCİ MAAŞ ALMIŞ
DEM PARTİ MERSİN MİLLETVEKİLLERİ ALİ BOZAN AÇIKLADI: AKP’Lİ ESKİ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK VE EKİBİ BELEDİYE ŞİRKETİNDEN DE AYLIK MAAŞ ALMIŞ!

AKDENİZ ESKİ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK, MAAŞININ DIŞINDA HER AY İKİNCİ MAAŞ ALMIŞ
+ -

DEM PARTİ MERSİN MİLLETVEKİLLERİ ALİ BOZAN AÇIKLADI: AKP’Lİ ESKİ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK VE EKİBİ BELEDİYE ŞİRKETİNDEN DE AYLIK MAAŞ ALMIŞ!

MİLLETVEKİLİ KOCA’DAN KAYYIM SORUSUNA YANIT: ATI ALAN ÜSKÜDAR’I GEÇTİ DÖNEMİ BİTTİ!

 AKDENİZ BELEDİYE’SİNİN ÖNCEKİ DÖNEM BAŞKANI MUSTAFA GÜLTAK VE KADROSUNUN BELEDİYE ŞİRKETİNDEN İKİNCİ MAAŞI ALDIĞINI AÇIKLADI. BOZAN, “AKDENİZ BELEDİYESİ ESKİ BAŞKANI GÜLTAK, BELEDİYE ŞİRKETLERİNDEN BİRİNDEN BAŞKANLIK MAAŞININ DIŞINDA HER AY 33 BİN 800 LİRA MAAŞ ALMIŞ. YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLARAK MAAŞ ALMIŞ. BU VİCDANSIZLIKTIR” DEDİ

DEM Parti Mersin Milletvekilleri Ali Bozan ve Perihan Koca, Mersin’de basın mensuplarıyla bir araya geldi, kent gündemini değerlendirdi. Buluşmada Akdeniz Belediye’sinin önceki dönem başkanı Mustafa Gültak ve kadrosunun belediye şirketinden ikinci maaşı aldığını açıkladı. Bozan, “Akdeniz Belediyesi eski Başkanı Gültak, belediye şirketlerinden birinden başkanlık maaşının dışında her ay 33 bin 800 lira maaş almış. Yönetim kurulu üyesi olarak maaş almış. Bu vicdansızlıktır” dedi.

Akdeniz Belediyesi’ne kayyım atanması ihtimaline dair söylemlere karşı yanıt veren DEM Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca da, “Atı alan Üsküdar’ı geçti dönemi bitti” ifadesini kullandı. 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Mersin Milletvekilleri Ali Bozan ve Perihan Koca, Mersin’de bulunan basın mensupları ile buluştu. Bozan ve Koca, programda gazetecilerin sorunlarını dinledi ve sorularını yanıtladı.

KOCA: ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇTİ DÖNEMİ BİTTİ!

Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener’in Akdeniz Belediyesi’nin de aralarında bulunduğu 27 belediyeye kayyım atanmasına dair yazısına dikkat çeken gazetecilerin sorularını yanıtlayan Koca, “Tüm emek demokrasi güçleri ile beraber kayyum güçlerini nasıl çöpe atacağımıza dair Van’da çok ciddi bir cevap verdik. Atı alan Üsküdar’ı geçti dönemi bitti. Bu dönemde izin vermek yok. Başta bizler, alkın iradesini kendi görev ve sorumluluğumuzu bilerek buradan ilerleyeceğiz” dedi.

ANNESİ İLE İLGİLİ İDDİLARA CEVAP VERDİ: SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM

Koca, annesine dair asılsız gündeme dair de; “2016’da vefat eden annemi de işin içine soktukları kirli bir kara propaganda yürütülüyor. Buna ilişkin Pazartesi günü suç duyurusunda bulunacağız. Tazminat davasından gelen ücreti de sokak hayvanlarına bağışlayacağım” açıklamasında bulundu.

BOZAN: AKP’Lİ AKDENİZ ESKİ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK, MAAŞININ DIŞINDA HER AY İKİNCİ MAAŞ ALMIŞ

Akdeniz Belediyesi’nin önceki dönem Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve ekibinin tahribatlarına dair yapılan değerlendirmelerde Milletvekili Ali Bozan, yeni bir açıklamada bulundu. Bozan, “Geçmiş dönemden ortaya çıkan kimi rakamlar, kimi kişilere ödenen maaşlar ücretler vicdan yaralayıcı. Akdeniz Belediyesi’nin 2 şirketi var. Şirketlerinden birinde 10, diğerinde 6 kişi yönetim kurulu üyesi adı altında maaş alıyor. Bu kişilerden Akdeniz eski Belediye Başkanı Mustafa Gültak, belediye şirketlerinden birinden başkanlık maaşının dışında her ay 33 bin 800 lira maaş almış. Yönetim kurulu üyesi olarak maaş almış. Bu vicdansızlıktır” diye konuştu.

 
Bu haber 1316 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI