Bugun...
Reklam


AHİLİK, NAMUSLU KAZANCIN SİMGESİDİR
AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT, AHİLİK HAFTASI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI. AHİLİK, İŞÇİNİN, ÇALIŞANIN, ÜRETENİN, NAMUSLU KAZANCIN, NAMUSLU TİCARETİN VE NAMUSLU YÖNETİMİN SİMGESİDİR.

AHİLİK, NAMUSLU KAZANCIN  SİMGESİDİR
+ -
Reklam

AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT, AHİLİK HAFTASI NEDENİYLE BİR MESAJ YAYINLADI. AHİLİK, İŞÇİNİN, ÇALIŞANIN, ÜRETENİN, NAMUSLU KAZANCIN, NAMUSLU TİCARETİN VE NAMUSLU YÖNETİMİN SİMGESİDİR.

Başkan Coşkun Fırat Mesajına “Anadolu kültürünün en önemli miraslarından biri olan ahilik sistemi, aslında ülkemizin ticaret ve sosyal dokusunun önemli bir unsurunu teşkil etmektedir. Ahilik kurumuna üye olmak isteyenlerden; cimrilik değil, lütuf; zulüm değilbarış; yalan değil doğruluk talep eden öylesine önemli bir kültür, bu topraklarda doğruluk, kardeşlik ve yardımseverlik içerisinde ekonomik ve sosyal ilişkilerin düzenlenmesini sağlamıştır

Coşkunfırat  “Mesleki dayanışmanın önemine vurgu yapan ahilik kurumuaynı zamanda rekabet hukukunu düzenleyen ve haksız rekabetin yanihaksız kazancın önüne geçmeyi hedefleyen, sosyal yardımlaşmayı önplana çıkaran, insanı merkeze alan ve bugünde hala geçerliliği olan önemli evrensel değerleri ortaya koymaktadır.

Hepimiz çok iyi biliyoruzki bu değerlere günümüzde de çok ihtiyacımız var. Bu anlamda Ahiliğin,işçinin, çalışanın, üretenin, namuslu kazancın, namuslu ticaretin ve namuslu yönetimin simgesidir

AHİLİG NAMUSLU KAZANCIN, NAMUSLU TİCARETİN VE NAMUSLU YÖNETİMİN SİMGESİDİR

. Başkan coşkunfırat Ancak böylesine önemli bir kültürün mirasına sahipbu topraklarda halen yürürlükteki ekonomi politikalarına baktığımızda,esnafın iş yapamadığını, kredisini ödeyemediğini, vergi ve sosyalgüvenlik primlerini yatıramadığını ve kepenklerini kapattığını görüyoruz. Son yıllarda binlerce esnaf ve sanatkârımız kepenklerinikapatmışlar ve evlerine ekmek götüremez hale gelmişlerdir.Ülkemizdeki ekonomi politikalarının önce insanın refahı ve mutluluğuanlayışı ile oluşturulduğu, haksız eli açık, sofrası, kapısı açık, cömert, yardımsever, dilini yalandan,iftiradan, elini haramdan uzak tutan ve kimsenin namusuna göz dikmeyen bir anlayışın yeniden bu topraklarda yeşereceğine olan inancımla Ahilik Haftası’nı kutluyorum” dedi.
Bu haber 833 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI