Bugun...
Reklam
Reklam


30 AĞUSTOS, BİR MİLLETİN HAYAT DESTANIDIR
AKDENİZ BASIN BİRLİĞİ BAŞKANI HAYDAR COŞKUNFIRAT 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI NEDENİYLE BİR AÇIKLAMA YAYINLADI. COŞKUNFIRAT BUGÜN, ATATÜRK VE KURDUĞU CUMHURİYET'E DÜŞMANLIK İÇİNDE OLAN HERKES BU EMPERYALİST PLANIN, BİLİNÇLİ YA DA BİLİNÇSİZ FİGÜRANIDIR. 30 AĞUSTOS, BİR MİLLETİN HAYAT MEMAT DESTANIDIR.

 30 AĞUSTOS, BİR MİLLETİN HAYAT DESTANIDIR
+ -

30 Ağustos tarihinin, 'Ya istiklal ya ölüm' şiarıyla çıkılan yolda kazanılan bir bağımsızlık mücadelesinin, galibiyetle sonuçlandığı ve millete bağımsız bir ülkenin teslim edildiği bir tarih olduğuna işaret eden Başkan Çoşkunfırat , "Bundan 97 yıl önce, bitmiş bir Osmanlı Devleti'ni işgale hazırlanan emperyalist devletlere karşı verilen mücadele sonucunda elde ettiğimiz zafer, adını dünya emperyalizmle mücadele tarihine altın harflerle yazdırmayı başarmıştır. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kuvvayı milliye mücadelesine destek veren, Anadolu kurtuluş savaşında canını hiçe sayan binlerce şehit ve gazimizi saygı ve minnetle anıyorum. Onlara çok şey borçluyuz. Bu vatan, onların bize emanetidir. Onlar, bu kutlu mücadeleyi vermiş olmasa, bu gün bu topraklarda özgürce yaşama olanağı bulamazdık. " dedi.

Başkan Coşkunfırat Atatürk'ün ve Cumhuriyet felsefesinin unutturulmaya çalışıldığını ve bunun da bir emperyalist oyun olduğunu, "Emperyalizmin, bu topraklar üzerindeki emelleri bitmiş değil. Bu nedenle, kaybettikleri yerden, düştükleri yerden ayağa kalkma çabası içindeler. Bugün, Atatürk ve kurduğu Cumhuriyet'e düşmanlık içinde olan herkes bu emperyalist planın, bilinçli ya da bilinçsiz figüranıdır. 30 Ağustos, bir milletin hayat memat destanıdır. Bu destanın büyüklüğü, medya gücüyle ya da başka propaganda araçlarıyla sağlanmış değildir. Bu zafer, hepimizin zaferidir. Bu kurtuluş destanını, Türk tarihindeki başka önemli tarihi vakıalarla mukayese etmek, başka tarihi olaylarla yarıştırmak isteyenler, 97 yıl öncesinin rövanşını almak isteyen odaklarla fikri iş birliği içindedirler. Bugün, sistemli olarak Atatürk büstlerine yapılan saldırılar, hep bu şer planın ortak parçasıdır. 30 Ağustos Zafer Bayramımızı en içten duygularımla kutluyorum.

 
Bu haber 3212 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI