Bugun...
Reklam


23 NİSAN BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN DE TEMİNATIDIR
CHP SİLİFKE İLÇE BAŞKANI BÜNYAMİN UÇAR TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’NİN AÇILIŞININ 101. YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA YAPTIĞI AÇIKLAMADA 23 NİSAN BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN DE TEMİNATIDIR DEDİ.

23 NİSAN BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN DE TEMİNATIDIR
+ -
Reklam

CHP SİLİFKE İLÇE BAŞKANI  BÜNYAMİN UÇAR TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’NİN AÇILIŞININ 101. YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA YAPTIĞI AÇIKLAMADA 23 NİSAN BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİN DE TEMİNATIDIR  DEDİ.

CHP Silifke İlçe Başkanı  Bünyamin Uçar 23 Nisan 1920 tarihi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir. Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır düşüncesi ışığında hem saltanata hem de işgal güçlerine karşı başlatılan milli mücadele hareketiyle, ulusal egemenliğe dayalı tam bağımsız bir Türkiye'nin temelleri atılmış. 101 yıldır milli birlik ve beraberliğimizin de teminatı olmuştur.

 Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e göre çocuklar, milletin geleceği, yeni Cumhuriyetin bekçileridir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, bugünü çocuklara armağan etmiş, geleceğimizi onların aydınlatacağına olan inancını 23 Nisan’la özdeşleştirmiştir. Dünyadaki yegâne çocuk bayramı olan 23 Nisan aynı zamanda sevginin, kardeşliğin ve barışın da sembolü olmuştur.

Unutulmamalıdır ki;  çocuklarımız geleceğimizdir, umudumuzdur onları mutlu edebilmek, onlara iyi bir gelecek sunabilmek, çocuklarımıza milli ve manevi değerler aşılayarak, topluma faydalı bireyler oluşturmak hepimizin görevidir.

Başkan Uçar23 Nisan’ı çocuklarımıza armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, Meclisimizde kuruluşundan itibaren hizmeti geçen tüm büyüklerimizi ve bu kuruluşun mimarı aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle  anıyorum. Geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101. yıldönümünü en içten duygularımla kutluyorum.
Bu haber 843 defa okunmuştur.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI